Öne Çıkanlar Vali Yırık ve Rektör Göktaştan Geçmiş Olsun Ziyareti DİLİPAKA DAVA Hasar Tespitte İtiraz Süreci Başladı Dilek Sitesi Çevresinde Yoğun Çalışma Jandarma tarihi yapıya zarar vermek isteyenlere göz açtırmıyor

Bu haber kez okundu.

Sönmez: Pazartesi bu ülkede hükümet değişecek

Seçim çalışmaları kapsamında, köy, belde mahalle ve kurum ziyaretlerini sürdüren Sönmez’e destek açıklamaları da geliyor. Ziyaretlerini de sürdüren Sönmez, Elazığ Şeker Fabrikası’nı ziyaret ederek çalışanlarla bir araya geldi.

Şeker fabrikası ziyareti sonrası değerlendirmelerde bulunan Sönmez: ’Şeker Fabrikamızı ve çalışanları ziyaret ettik. Elazığ'ın problemlerini biliyoruz. Şeker fabrikası gibi ekonomimize katma değeri yüksek olan kurumların yaşatılması, büyütülmesi gerekir. Maalesef Türkiye'de son yıllarda birçok şeker fabrikası satıldı. Amerika'nın Kargil isimli şirketi Türkiye'ye açıldı. Ülkemizde pancar üretimini engelleyecek, pancar kotalarını düşürerek şeker fabrikalarını işlevsiz hale getirecek bir uygulama yapıldı. Bugün Türk piyasasının neredeyse %20'si, %25'i Amerikan Kargil şirketinin eline geçmiştir. Biz inşallah geldiğimizde bu kapanan fabrikaları yeniden hayata geçirmek, çiftimize sahip çıkmak, çiftimizin üretimini desteklemek maksadıyla gerekli tedbirleri alacağız.

Çiftçisine sahip çıkmayan bir toplumun ülkesinin problemlerini çözebilmesi mümkün değildir. Özellikle pandemi sürecinde, Ukrayna Savaşı'nda çiftçiliğin tarımcılığın ne kadar değerli bir beka meselesi olduğunu hep beraber gördük. Onun için çiftçiyi koruyacak ürünlerini fiyatında değerlendirecek düzenlemelerin yapılması elzemdir. Biz buna destek olacağız”

"İYİ Parti Türkiye’de hükümet ortağı olacak"

Türkiye Umut siyasetine dönebilmeli, insanlar baharı beklemeli. Hep kışta kalmamalı. Biz Türkiye'ye Pazartesi için müjdeli bir haber vereceğimizi biliyoruz. Pazartesi başka bir Türkiye olacak. İYİ Parti hükümetin ortağı olacak, en az 6 bakanla hükümete dahil olacak. Elazığlı hemşerilerimizin, sağın alternatifi sağdır düsturuyla bize destek olmalarını, bizi yükselterek büyüterek onların problemlerine hükümetteyken aracılık yapmamıza imkanı tanımalarını istiyoruz. Yarın Bizimdir Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.’’

"Pazartesi bu ülkede hükümet değişecek, bahar gelecek"
Sönmez daha sonra Yurtbaşı Beldesi ile programlarına devam etti. Orada esnaf ve vatandaş ziyareti yapan Sönmez’e vatandaşlar büyük bir ilgi gösterirken, esnaf da yaşadığı sıkıntı ve taleplerini anlatarak çözüm beklediklerini dile getirdiler.

Beldedeki su sorununun çözülmesini isteyen vatandaşlar, işsizlik sorununun da çözülmesini beklediklerini ifade ederek Sönmez’e desteklerini bildirdiler.

Sönmez: Ya demokrasi ve adalet diyeceğiz, ya da siyasetin adalete hükmettiği bir Türkiye diyeceğiz
Yurtbaşı ziyaretinde vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Sönmez açıklamalarda bulundu.

“İki gün sonra Türkiye'nin kaderini değiştirecek seçime gireceğiz. Sadece ülkeyi yönetecek, sadece bir parti iktidara getirecek, bir partiyi iktidardan edecek bir seçime girmeyeceğiz. Bu seçimde aynı zamanda başkanlık sistemine, tek adam sistemini, adaletin siyasetin emrine girdiği bir Türkiye'ye devam edeceğiz. Yani kısacası ya demokrasi diyeceğiz; ya tek adam sistemi diyeceğiz. Ya adalet diyeceğiz; ya da adaletin siyasetin emrine girdiği bir Türkiye'ye devam edeceğiz. Ya enflasyon diyeceğiz, ya da enflasyonu bitirecek yeni bir iktidara yol açacağız.

Ya bu yolsuzluk düzenine hep birlikte son vereceğiz; ya da yeni bir Türkiye'ye kanat çırpacak, artık insanların partisini söylemekten korkmadığı, mensubiyetini ifade etmekten korkmadığı bir Türkiye'ye evet diyeceğiz.

Biz yaklaşık bir aydır Elazığ’ı karış karış geziyoruz. Vatandaş eğer muhalefet partilerini destekliyorsa korkusundan söyleyemiyor. Korkusundan kameraların karşısına geçemiyor, sorduğunuz zaman ‘benim oğlum polis, benim oğlum kaymakam, çocuklarım zarar görür’ diyorlar.

“Artık çocuklarınız işe girsin diye il başkanlarının önünde eğilmeyeceksiniz”

Demokratik bir ülkede kimse hangi partili olduğunu söylemekten korkmamalıdır. Bir insan AK Partili olabilir, MHP'li olabilir, İYİ Partili olabilir. Başka bir partili olabilir. Ama göğsünü gere gere ben buyum diyebilmelidir. Eğer bunu diyemiyorsa o ülkede demokrasi ve hukuk yoktur. İnsanların korktuğu bir ülkede adalet düzeni yoktur. Adalet olan yerde İnsanlar kendilerini ifade etmekten korkmazlar. Adaletin olduğu yerde insanlar ‘partim yüzünden benim başıma bir şey gelir mi’ diye korkmazlar. Korkmamalılar. Bizim yapacağımız şeylerden birisi bu ülkede partizanlığı bitirmek. Artık çocuklarınızı işe sokarken il başkanlarının önünde önünüzü iliklemeyeceksiniz, partilere gidip başınızı önüne eğmeyeceksiniz. Çünkü biz iktidara gelir gelmez mülakatları kaldıracağız. Mülakat denen sistemle çocuklarımızın, gençlerimizin haklarını yandaşlara, adam kayırmacılığa kurban ediyorlar.

“Büyük Türk milletinin bir parçası olarak dövüşmeyelim diyoruz”

Artık barışmalıyız, enerjimizi birbirimizle kavga yaparak tüketmemeliyiz. Alevi Sünni yok, Türk Kürt yok. Hepimiz bu Büyük Türk Milleti’nin bir parçasıyız, dövüşmeyelim diyoruz. siyasetçiler bizi dövüştürmesin diyoruz. Kötü mü ediyoruz? Onun için rahat olun. Bütün anketler, Millet İttifakı’nın seçimi kazanacağını gösteriyor. Pazartesiden sonra başka bir Türkiye var.

“Kurulacak hükümette en az 6-7 bakanlık İYİ Parti’nin olacak”
En az 6 bakanlık bizim olacak. Televizyonda ilan edildi. Ekonomi Bakanlığı bizim. Bakın ekonomi nasıl yönetiliyor? Sayın cumhurbaşkanı ‘ben ekonomistim’ dedi. Ülkenin geldiği ekonomik uçurumu görüyorsunuz.

Bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı bizim. Bundan sonra öğretmenlerin tercümanı biziz. Elazığ'da bir öğretmen evi bile yok. Elazığ'da bir milli eğitimin müstakil binası bile yok. Sağlık Bakanlığı bizim. Sağlıkta çalışanlara sesleniyorum. Tüm haklarınızı teslim edeceğiz. Afet Bakanlığı bizim. Bundan sonra konut ihalelerinde rüşvet dönmeyecek, bundan önce rüşvet alanların da aldıklarını tahsil edeceğiz. Kılıçdaroğlu ‘deprem konutlarını bedava vereceğiz’ dedi. Birileri buna güldü. Bu absürd bir taahhüd değildir. Afet kanununda bir yer afet bölgesi ilan edildiğinde bu bölgeye ne yapılır yazar. Bir yer afet bölgesi ilan edilmişse orada vatandaşın bütün maddi manevi kayıplarını Devletimiz karşılamak zorundadır. Kılıçdaroğlu kanunu söylüyor, devlet bunu yapmak zorundadır.

“Biz büyük bir ülkeyiz, tüm imkânlarımız var, tek şeyimiz yok: iyi yönetilmiyoruz”
Devlet, devletse depremzedelerimize sahip çıkmalıyız. Onların üstündeki yükü azaltmalı. Bunu bugünküler de yapmalı, yarınkiler de yapmalı.

İnşallah Türkiye'nin imkanları geniş emin olun eğer doğru yönetilirsek Eğer iyi yönetilirsek biz Almanya'yı, Norveç'i, İsveç'i rahat geçeriz. Biz büyük bir ülkeyiz. Her şeyimiz var, bir şeyimiz yok. İyi yönetilmiyoruz! Bizi kavga ettiriyorlar. Netice itibarıyla da enerjimizi boşuna tüketiyoruz’’

“Yurtbaşı ilçemizdeki çiftçilerimiz, vatandaşlarımız, elektrik borçları ödenmediği için AK Parti tarafından cezalandırılarak suları kesilmiş”
Konuşmasının devamında Yurtbaşı’nın sorunlarını ve çözümü konusundaki yapılacakları da dile getiren Sönmez, bölgede yıllardır çözülemeyen sulama sorunlarının Millet İttifakı’nın iktidarında çözüme kavuşturulacağını belirterek şunları söyledi:

‘’Gittiğimiz her yerde yaptığımız gibi buradaki Vatandaşlarımızın problemlerini sorunlarını da dinlemeye çalıştık. Yurtbaşı’nın sulama kanalı ne yazık ki 15 yıldır kapatılmış. Elektrik borçları ödenmediği için AK Parti tarafından cezalandırılarak suları kesilmiş. Aradan 15 yıl geçmiş, bu kanalların çoğu işlemez hale gelmiş, kırılmış tahrip edilmiş. Buraya daha önceden Koçkale'den su pompalamakta, insanlarımız çiftçilik yaparak geçimini sağlamaktaydı. Pompaları da sökerek bir kısmını Bingöl'e, bir kısmını bir ara Diyarbakır'a götürmüşler. Buradaki insanlara yapılabilecek en büyük kötülüklerden bir tanesidir, aynı zamanda Elazığ'a da yapılmış bir kötülüktür. Bu insanlar hem çiftçilik yapma imkânı kaybetmişler, toprakları Kerbela’ya dönüşmüş. Susuz kalmışlar, hem de geçimleri daha da zor bir hale gelmiş. Bir an önce buradaki sulama kanalının yapılması, çiftçimizin toprağının suya kavuşması gerekiyor. İnşallah pazartesinden itibaren Türkiye'de yeni bir iktidar olacak. Biz de bu iktidarın bir parçası olacağız. Yurtbaşı’nda ki hemşerilerimin bu problemlerini acil olarak gündemde tutacağız ve İnşallah çözmeye çalışacağız. Diğer partileri de bu meselede kamuoyu oluşturmaya, 38 tane köyümüzün sulanması için gerekli destek ve gayreti göstermeye davet ediyorum”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol