Öne Çıkanlar Kuşadasıspor Elazığda silahlı kavga: 5 Yaralı İl Genel Meclisi toplantı mehmet özhaseki zam

Bu haber kez okundu.

“SPK DUYURUSUNUN KALDIRILMASINI TALEP EDİYORUZ”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Sermaye Piyasası Kurulu’nun bugün web sitesinde yer alan basın duyurusunda maden sahasını izinsiz halka arz söz talep ettikleri, yatırımcıların hak kaybına ve mağduriyete uğradıklarını iddia etmeleri üzerine açıklamalarda bulundu.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’nın 25 Şubat 2022 tarihinde web sitesinde yer alan Basın Duyurusuna Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan açıklama getirerek, Odanın resmi açıklama ve beyanatı dışında yer alan yorum, değerlendirme ve haberlerin bağlayıcı olmadığı belirtilerek, duyurunun kaldırılması veya düzeltilmesi talep edildi.

“ELAZIĞ GİRİŞİM GRUBU OLARAK BİR ŞİRKET KURULMASI, YATIRIM YAPILMASI VE PARA TOPLANMASI SÖZ KONUSU DEĞİLDİR “

Konu hakkında Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan tarafından SPK’ya gönderilen yazıda; “SPK web Sitesinin Duyurular kısmında Basın Duyurusu şeklinde yapılan açıklamada, bazı yayın organları ve internet sitelerinde 23 Şubat 2022 tarihinde yayımlanan “3 bin ortaklı Elazığ Girişim Grubu, kent madenlerine talip” başlıklı habere atıfta bulunularak bir açıklama yapılmıştır. Elazığ’ın Maden ilçesindeki maden sahası ile ilgili hızlı ilerleyen süreçte Elazığ kamuoyunda, Elazığ Girişim Gurubu adı ile maden sahasının Elazığ halkı tarafından işletilmesi konusu gündeme gelmiş olup Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yapılan açıklamada yer aldığının aksine usulsüz ve izinsiz halka arz söz konusu olmayıp, yatırımcıların herhangi bir hak kaybına ve mağduriyete uğramaları söz konusu değildir. Elazığ Kamuoyunda oluşan bu haklı taleple ilgili SPK nezdinde görüşmeler ve çalışmalar devam etmektedir. Elazığ girişim grubu olarak bir şirket kurulması, yatırım yapılması ve para toplanması söz konusu olmadığı gibi, basın açıklamanızda iddia edildiği gibi SPK’dan Elazığ Girişim Gurubu adına bir izin alındığı ifade edilmemiştir. SPK ve diğer ilgili kuruluşlar nezdinde yapılacak görüşmeler ve çalışmalar tamamlanıncaya kadar da böyle bir husus söz konusu olmayacaktır.

“KAMUOYUNU BİLGİLENDİRDİĞİMİZ AÇIKLAMALAR DIŞINDAKİ HABER, YORUM VE KANAATLERE İTİBAR EDİLMEMELİDİR”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, SPK basın açıklamasının siteden kaldırılmasını talep etti. Arslan, “Yapılan çalışma Elazığ ili sınırları içerisinde bulunan maden rezervlerinin Elazığlı müteşebbislerce işletilebilmesi adına, bir kamuoyu araştırması ve anket niteliği taşımaktadır. Konunun profesyonelleri; ilgili kurumlar nezdinde görüşmeler yapmaya devam etmekte ve gerek hemşerilerimizin ve gerekse şehrimizin menfaatlerini en üst düzeyde tutma adına çalışmalarına devam etmektedir. Bahsi geçen yayın kuruluşuna Elazığ TSO tarafından gönderilmiş resmi bir açıklama veya kurumunuz tarafından duyurusu yapıldığı şekilde bir beyanatımız bulunmamakta olup, sürecin başlangıcından sonuna kadar her aşamada şeffaf bir yol haritası izlenerek, Elazığ Girişim Gurubunun hayata geçirilmesine öncülük eden, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak kamuoyunu bilgilendirdiğimiz açıklamalar dışındaki haber, yorum ve kanaatlere itibar edilmemelidir. Ayrıca, internet sitenizin duyurular kısmında yayımladığınız basın açıklamasının Elazığ ilinin menfaatlerini korumak adına kuruluş çalışmalarına devam edilen Elazığ Girişim Gurubunun yapısı ve duruşuna olumsuz etki yapacağı, Elazığ Kamuoyunda oluşan birliktelik ve ortaklık kültürüne zarar vereceğinin bilinmesi hususunu bilgilerinize arz eder, yukarıda bahsedilen basın açıklamasının internet sitenizden kaldırılmasını talep ederiz” ifadelerine yer verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol