Öne Çıkanlar Milli Badmintoncu İdmanlarını Evde Yapıyor toki kentsel dönüşüm can kaybı Ticari Taksilere Koronavirüs Önlemi Tescil Tepkisi Sürüyor Teşvik Devletten 50 Bin İstihdam Milletten

Bu haber kez okundu.

'Sürecin Takipçisiyiz'

Tüm Elazığ Muhtar Dernekleri Federasyonu, yaptığı açıklamayla Elazığ'ın Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi kapsamına alınması sürecinin takipçisi olduklarını duyurdu.

Tüm Elazığ Muhtar Dernekleri Federasyonu’ndan yapılan açıklamada: "İlimizin Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ilan edilmesi ve mücbir sebep kapsamına alınması sürecinin takipçisiyiz"

06.02.2023 Tarihinde Ülkemizde meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetinde ki deprem; büyük acılara, hüzünlere, yıkımlara neden oldu.

Deprem üssü Kahramanmaraş olsa da şehrimiz depremi iliklerine kadar hissetti. Mahallelerimizde hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Muhtarlarımızla yapmış olduğumuz istişareler sonucunca her ne kadar şuan ağır hasarlı bina sayısı 428 olarak görünse de hasar tespit sonuçları bittikten sonra ağır hasarlı sayısı 1000'i bulacaktır. Yıkımlardan dolayı Yüzlerce iş yeri yıkılıp birçoğu da dükkânlarına kepenk vuracaktır. Hâl böyleyken depremden fazlasıyla etkilenen şehrimizin biran önce "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi ve mucbir sebep'" kapsamına alınmasının hayati önem taşıdığının bilinmesini isteriz. Bu konu ile alakalı Siyasilerimiz, Belediye Başkanımız, Milletvekillerimiz ve Valimiz olmak üzere girişimlerde bulunulduğunu biliyoruz ancak ivedilikle ve biran önce hızlandırılması, sonuçlandırılması hususunda konunun takipçisi olduğumuzu belirtmek isteriz" ifadeleri yer aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol