Öne Çıkanlar Esnaf Kan Ağlıyor 9 Sınavın Tarihi Ertelendi yerelhaber google Psikososyal Destek Hattı Kuruldu

Bu haber kez okundu.

TEKNOFEST’TE, ADETA ELAZIĞ RÜZGÂRI ESTİRDİK

39 farklı kategorinin yer aldığı teknoloji yarışmalarında 600 bine yakın yarışmacının arasından finale kadar yükselerek ödül alan İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Teknoloji Takımları, bütün Elazığlıları gururlandırdı.

GENÇ BEYİNLERDEN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın destek verdiği gençler ise; Fırat Üniversitesi ve İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi, TEKNOFEST’te ödül alarak büyük başarılara imza attılar. Performanslarıyla hepimizin gururu olan gençler, çalışma sürecinde kendilerine maddi-manevi her türlü imkânı sağlayan Başkan Şerifoğulları ve Elazığ Belediyesi çalışanlarına teşekkür ettiler.

"TEKNOFEST'TE ELAZIĞ RÜZGARI ESTİRDİK"

Bu yıl beşincisi düzenlenen TEKNOFEST KARADENİZ yarışmalarında Elazığ’ı gururlandıran bütün gençleri tebrik eden Başkan Şerifoğulları, ülkemizi bilim ve teknoloji alanında bir adım öteye taşıyarak geleceğe dair umutlarımızı artıran TEKNOFEST yetkililerine, takım koordinatörlerine, öğrencilere, ailelerine ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Elazığ Belediyesi olarak hayallerinin peşinde koşan, daima üreten, vatanına, milletine ve bayrağına yakışır bir azimle çalışan gençlerin bütün imkânlarla yanlarında olacaklarını kaydeden Başkan Şerifoğulları, açıklamalarına şu şekilde sürdürdü:

“Elazığ Belediyesi olarak yarınların teknolojisini tasarlayacak, üretecek ve yönetecek gençlerimizin daima yanında yer aldık. Bu doğrultuda TEKNOFEST yarışmalarına katılan Fırat Üniversitesi öğrencilerinden ve İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi bünyesinde gönüllü gençlerden oluşan Teknoloji Takımlarına destek olduk. Bu takımlarımızın 13’ü finale kalmaya hak kazandı. Onların yanında olmayı görev bilerek Samsun Çarşamba Havalimanı'nda yapılan festivalde Fırat Üniversitesi ile birlikte stantlarımızla yerimizi aldık. Daha sonra bu gençlerimizin arasından ipek Yolu Roket takımımız 2 ödül aldı. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu senede TEKNOFEST’te, adeta Elazığ rüzgârı estirdik. Bizler Elazığ Belediyesi olarak şehrimizi temsil eden, bizleri gururlandıran, vatanımıza, milletimize faydalı işler üreten, emek sarf eden bütün gençlerin yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol