Öne Çıkanlar Orman Bölge Müdürü Çetiner Elazığa Atanan Öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen Karşıladı elazığhaberleri Karakoçan İlçesini Ziyaret Etti Milletvekili Erol: Böylesine Büyük Acılar Bir Daha Yaşanmasın

Bu haber kez okundu.

TÜBİTAK 2209-A PROJE YAZMA EĞİTİMLERİ VERİLDİ

Bu kapsamda Fırat Üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından üniversitede öğrenim gören öğrencilere yönelik, TÜBİTAK 2209-A Proje Yazma Eğitim programları düzenlendi.

Projenin ilk eğitiminde Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Beyda Taşar tarafından “Fen ve Mühendislik Alanında TÜBİTAK 2209-A Öğrenci Projeleri Hazırlama Eğitimi" verildi. Taşar, üniversite öğrencilerine hazırladıkları araştırma projelerinin gerektirdiği makine/teçhizat, sarf malzeme, seyahat ve hizmet alımı gibi giderler için hibe desteği sağlandığını ifade ederek, araştırma projelerinin en çok 12 aylık süre ile desteklendiğini kaydetti.

Eğitim programı kapsamında Prof. Dr. Bahaeddin Ögel Konferans Salonunda Sosyal Bilimler alanında TÜBİTAK 2209-A Proje Yazma Eğitimini veren Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kenan PEKER, öğrencilerin proje yazarken çok okuyup çok araştırma yapması gerektiğini belirterek, proje kültürünün, öğrencilerin kendi kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlaması, beraberinde geniş ufuklar açarak yarınlarındaki hayalleri için bir köprü rolü oynaması nedeniyle büyük önem taşıdığını söyledi.

TÜBİTAK 2209-A PROJE YAZMA EĞİTİM PROGRAMININ SON ETKİNLİĞİNDE,


Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin ŞAHNA tarafından Mustafa Temizer Konferans Salonunda verilen “Sağlık Bilimleri Alanında TÜBİTAK 2209-A Öğrenci Projeleri Hazırlama Eğitimi"nde ise Prof. Dr. ŞAHNA, Fırat Üniversitesi’nin Araştırma Üniversitesi seçilmesinin büyük bir çalışmanın sonucu olduğunu vurgulayarak, üniversitede yapılan TÜBİTAK projelerinin bu başarıda büyük katkısı olduğunu belirtti.

3 gün düzenlenen TÜBİTAK 2209-A Proje Yazma Eğitim programına Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol