Öne Çıkanlar 30 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK nisan ayı araç sayısı O ADAM; TURAN KARAHAN Müftülük Çalışanı 6 Kattan Düşerek Hayatını Kaybetti BAKIM HİZMETİNDEN YARARLANAN GÖRME ENGELLİ SAYISI 39 BİNİ AŞTI

Bu haber kez okundu.

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi kütüphane desteklerini sürdürüyor

Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi’nde kütüphane açtı.

“Bin 550 kitap bağışı yaptığımız 7. kütüphanemizi açıyoruz”

Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi olarak göreve geldiğimiz 2021 Kasım ayından itibaren ilimiz genelinde Türk Eğitim Sen Elazığ Şubesi olarak Milli Eğitim Bakanlığının “Kütüphanesiz Okul Kalmasın” projesi kapsamında 11 okulumuzun kütüphane kurulumunu ya da zenginleştirilmesini sahiplenmiştik. İl millî Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz protokol neticesinde bugün bin 550 kitap bağışı yaptığımız 7. Kütüphanemizi açıyoruz. Bu kütüphanemiz için okulumuzun değerli öğretmeni merhum Aydın Turan hocamızın ismini vermeyi düşündük. Aydın Turan hocamız 2021 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmişti. Değerli hocamıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün burada bir nebze de olsa hocamızın hatırlanacağı, ailesinin gurur duyacağı, bizler için ise bir vefa göstergesi olacak bu kütüphanemizi sizlerin katılımıyla açacağız. Kampanyamıza kitap bağışlayan hayırseverlere, bizlere bu süreçte gerekli kolaylıkları sağlayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Okul idaresi başta olmak üzere tüm okul çalışanlarına ve açılışa gelerek bizleri onore eden Aydın Turan hocamızın eşi ve çocuklarına da teşekkür ediyoruz. Hocamıza tekrardan Allah tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol