Öne Çıkanlar GÖKTAŞ VAKA SAYISI 100 BİNDE 61 AK Kadınlar Şiddete Karşı Turuncu Çizgi Çekti Yukarı Fırat Kültür Sanat ve Arkeoloji Derneğinden Başkan Şerifoğullarına Teşekkür AK Parti İl Başkanlığına Atanan Yıldırımı Kutladı

Bu haber kez okundu.

“ÜLKEMİZE KATKI SAĞLAYACAK”

Dar gelirli vatandaşların bir ev sahibi olacağını kaydeden vatandaşlar Sosyal konut projesinin vatandaşın yüzünü güldüreceğini belirttiler.

“SOSYAL KONUT PROJESİ VATANDAŞIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK”

Sosyal konut projesinin vatandaşın yüzünü güldüreceğini ve başvuruların hemen yapılması gerektiğini aktaran Esnaf Faruk Çelik, ”Sosyal konut projesinin yapılması halkımız açısından çok iyi oldu. Bunların fiyatları da uygun. Sosyal konut projesinde ki fiyatlar hiçbir zaman artmayacak. Bu yıl ki para miktarı önümüzdeki yıllarda da değişmeyecek. Sosyal konut projesi için başvuru yapacaklar hemen başvuruda bulunmalılar. Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımız hem deprem hem de pandemi yaşadılar. Bu proje bir nebze de olsa onların yüzlerini güldürecektir. Zamanla her şey düzelecek. Zamların olması sadece Türkiye’de değil bu zamlar dünyanın her yerinde var. Vatandaşlarımız morallerini bozmamalıdır ”dedi.

“VATANDAŞLAR EV SAHİBİ OLMA İMKÂNI KAZANACAK”

Vatandaş Bedri Çetiner sosyal konut projesinin Elazığ’da olumlu karşılandığını dile getirerek, “Vatandaş için sosyal konut projesi çok güzel oldu. Tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. En azından artık vatandaşlarımızın ev sahibi olma imkânı oldu. Bende sosyal konut projesine başvuruda bulundum. Bu proje herkes tarafından olumlu karşılanacaktır diye konuştu”.

“BU PROJE ELAZIĞ’DA OLUMLU KARŞILANDI”

Sosyal konut projesi ile kira fiyatlarında artık bir artış yaşanmayacağını belirten Esnaf Nihat Baştaş, Sosyal konut projesi ile dar gelirli vatandaşlarımız ev sahibi olacak. Bu durum hepimizi mutlu etti. Ülkemizde olduğu gibi bu proje Elazığ’da da olumlu karşılandı. Belki sosyal konut projesi ile ev kiralarında artık yüksek miktarda artış yaşanmaz diye umut ediyorum. Fırsatçıların önünü kesen bir proje oldu. Halkımız kira öder gibi kendi evini alacak ”ifadelerini kullandı.

“GELEN ZAMLAR ORTADA”

Yapılacak olan sosyal konut projesinin katkı sunmayacağını belirten Vatandaş Ahmet Demir, “Sosyal konut projesi yapılacak ama sürekli gelen zamlar ortada. Ben TOKİ’de oturan biri olarak söylüyorum, faturalar bin liradan aşağı gelmiyor. Ben sosyal konut projesinin olumlu olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Çünkü fiyatlar çok yüksek. Elazığ’a da bir katkı sunacağını düşünmüyorum. Herkes ev sahibi olacak ama fiyatları da hiç kimse düşünmüyor diye kaydetti”.

“BU PROJE PERFORMANSIMIZI GÖSTERECEK”

Ekonomik olarak Türkiye’nin üreten ve ihracat yapan bir ülke olduğunu dile getiren vatandaşlardan Ahmet Tokmak ‘da, ”Vatandaşlarımız iş beğenmiyor. Şu an da ülkemizde yaşadığımız imkânlar ortada. İş yerlerinde herkes yönetici olmak istiyor. Fakat Bir çalışanın ücretini vermek o kadar da kolay olmuyor. Ülkemizin dengesi değiştiği için genç kesimler rahata alışıyor. Maddi durumu kötü bildiğimiz kişiler en lüks hayatı yaşamaya çalışıyor. Devletimiz yaralarımızı sarmaya çalıştı. Tabiki yapılan iyi faaliyetlerin bir de kötü yönleri de olur. Ekonomik olarak Türkiye hem üreten hem de ihracatını yapan bir ülkedir. Şimdi sosyal konut projesine baktığımız zaman 2023-2025 arasında 500 bin sosyal konut yapılacak. Bu proje 2023’teki performansımızı gösteriyor. Projenin olumlu olacağını ve ülkemize çok büyük katkılar sağlayacaktır ”dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol