Öne Çıkanlar Orman Bölge Müdürü Çetiner Milletveki Erol: Vatandaş Mağdur Milletvekili Erol: Böylesine Büyük Acılar Bir Daha Yaşanmasın Elazığa Atanan Öğretmenleri Eğitim-Bir-Sen Karşıladı elazığhaberleri

Bu haber kez okundu.

ÜNİVERSİTELER ARASI ÖN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulhalim AYDIN, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Seda ARIKAN, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat SUNKAR, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ercan ALKAYA, TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan YALÇIN ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Daire Başkanı Zhadyra BAYNAZAR, Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Doğu Dilleri ve Tercümanlık Bölümü öğretim üyesi Dr. Dinara ASHİMOVA ve Fırat Üniversitesi ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasında daha önce imzalanan ikili iş birliği anlaşması kapsamında eğitimleri üniversitemizde devam eden Kazakistanlı öğrenciler katıldı.

İmzalanan lisansüstü çift diploma ön protokolü, Fırat Üniversitesi ile Kazakistan Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi arasındaki ikili iş birliği ilişkilerinin artırılmasını ve protokole esas olan lisansüstü çift diploma anlaşmasının her iki üniversitenin tüm enstitülerini kapsayacak şekilde genişletilmesini amaçlamaktadır.

Protokol Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ile Abay Devlet Pedagoji Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Daire Başkanı Zhadyra BAYNAZAR arasında imzalandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol