Öne Çıkanlar Milli Badmintoncu İdmanlarını Evde Yapıyor toki kentsel dönüşüm can kaybı Ticari Taksilere Koronavirüs Önlemi Tescil Tepkisi Sürüyor Teşvik Devletten 50 Bin İstihdam Milletten

Bu haber kez okundu.

Uslu: “Hemşehrilerimizin Konaklamasını Ücretsiz Sağlayacağız”

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından deprem bölgelerine ilk andan itibaren yardımlarını sürdüren Ağın Belediyesi, depremzede vatandaşlara kucak açtı.

İlçeye gelen depremzede vatandaşların barınma konusunda sıkıntı yaşamaması için Ağın Belediye Meclisi toplandı.

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu başkanlığında toplanan Belediye Meclisi depremzedelerin konaklayabilmesi için deri fabrikası bünyesinde yer alan lojmanların ve misafirhanelerin onarımının yapılması için karar aldı.

Uslu: “Elimizden Geldiği Kadar Hemşehrilerimizi Kalıcı Bir Yuva Yapmak İstiyoruz “

26 aileye ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Başkan Uslu, aynı zamanda deri fabrikası içerisinde de ailelerin eşyalarını bırakmalarına imkan oluşturduklarını belirti.

Uslu, “Lojmanları ve misafirhaneleri hemşehrilerimize bir yıllığına, iki yıllığına veya üç yıllığına artık ne kadar süre olursa hak sahipliğinden almış oldukları ev ne zaman teslim edilirse o teslimat süresine kadar biz hemşehrilerimizin konaklamasını ücretsiz sağlayacağız. Bununla ilgili ayın 1’inde meclis kararımızı da aldık.

Kriterlerimiz de şu; öncelikle evi komple yıkılan akabinde ağır hasarlı olup eşya alamayan akabinde ağır hasarlı olan ve boş olacak yer olur ise hafif hasarlıları tercih edeceğiz ama tabi ilçemizde yazlıkçı bir ay kalırım sonra gelirim modeli değil herkesin hakkını birbirine saygılı olmak kaydıyla biz elimizden geldiği kadar hemşehrilerimizi kalıcı bir yuva yapmak istiyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol