Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı 50 BİN ADET GÜMRÜK KAÇAĞI MAKARON ELE GEÇİRDİ. KURUMLAR UYURKEN! Deprem Bölgesinde Fiilen Çalışan Memurlara 6 Ay Tazminat Ödenecek 2020 Bitti

Bu haber kez okundu.

YÜKSEKÖĞRETIM KURUMU (YÖK) ILE IŞ BIRLIĞI PROTOKOLÜ IMZALANDI

Toplamda 200 doktora öğrencisine burs desteğinin sağlanacağı bilimsel araştırma programı ile malzeme biliminden mekanik konulara, yazılımdan yeni nesil hava aracı geliştirilmesine birçok alanda havacılık endüstrisinin gelişimine katkı sağlayacak tez çalışmaları desteklenecek.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile yaklaşık 17 Rektörün de katılımı ile bilimsel araştırma programı çerçevesinde iş birliği protokolü imza töreni gerçekleştirildi.

Yetkinlik düzeyi oluşturacak konularda gerçekleştirilecek doktora çalışmalarının desteklenmesi amacıyla imzalanan protokol çerçevesinde TUSAŞ ve YÖK 200 doktora öğrencisinin seçme ve değerlendirme aşamasında birlikte çalışacak. Burs programına kabul edilen öğrenciler havacılık ve uzay alanında belirlenen konularda doktora tez çalışmaları ile yürütülen bilimsel çalışmalara katkı sağlayacak.

Protokol imza töreninin ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar,  Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan, TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ve ilgili üniversitelerin Rektörleri TUSAŞ tesislerini gezdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol