Öne Çıkanlar Esnaf Kan Ağlıyor 9 Sınavın Tarihi Ertelendi yerelhaber google Psikososyal Destek Hattı Kuruldu

Bu haber kez okundu.

ZAMANLAMA ÇOK MANİDAR!

Partisinin Gurup Toplantısını gerçekleştirmek ve İBB tarafından yaptırılacak olan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel atma törenine katılmak amacıyla Elazığ’a gelen olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ziyareti öncesi billboardlara asılan afişler büyük tepkilere neden oldu. Görenlerin zamanlama çok manidar dediği afişler kamuoyunda farklı yorumların yapılmasına neden oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesi billboardlara Kemal Kılıçdaroğlu’nun; “2023 SEÇİMLERİNİ KAZANIRSAK, SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN GÖĞSÜNE ŞEREF MADALYASI TAKACAĞIM!”, “OSMAN KAVALA VE SELAHATTİN DEMİRTAŞ SERBEST KALSIN İSTİYOSANIZ, CHP’YE OY VERİN.” “LGBT TÜRK AİLE DÜZENİNİ NİÇİN BOZSUN Kİ!” CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun “İKTİDARA GELİRSEK, İHA VE SİHA ÜRETİMİ DURACAK!”, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in "HDP'YE BAKANLIK VERİLEBİLİR" sözlerinin yer aldığı afişlerin asılması CHP’lilerin tepkisine neden olurken, vatandaşta da tedirginlik yarattı.

SİYASET BU KADAR ÇİRKİNLEŞMEMELİYDİ

Şehrin muhtelif yerlerinde asılı bulunan afişleri gören vatandaşlar tepkilerini zamanla çok manidar diyerek dile getirdi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyaretleri öncesi şehrin muhtelif yerlerindeki billboardlara yazılı afişler vatandaşın tedirgin olmasına neden oldu. Afişlerin kim tarafından düzenlendiğini bilmeyen vatandaşlar tepkilerini önce reklam firmasına gösterdi. Kısa süre sonra afişlerin reklam firmasına Ak Partililer tarafından verilmesinin anlaşılması üzerine tepkilerini dile getiren vatandaşlar Elazığ’da siyaset bu kadar çirkinleşmemeliydi diye dile getirdiler.

TASVİP EDİLECEK BİR DURUM DEĞİL

CHP liderinin ziyaretlerinden bir gün önce afişlerin asılmasının bir provakatif eylem olduğunu savunan birçok Elazığlı ise; keşke bunları görmeseydik. Elazığ insanı neyin ne olduğunu kimin kim olduğunu bilmeyecek kadar saf değil diyen vatandaşlar; billboardlara kim tarafından verildiği anlaşılmayacak şekilde düzenlenen afişler sanki Elazığ halkının sorularıymış gibi bir algının oluşması amaçlandığı için tasvip edilecek bir durum değil dediler.

PROVAKATİF BİR AMAÇ MI GÜDÜLDÜ?

Düzenlenen afişlerde düzenleyenlerin isimlerinin bulunmamasına tepki gösteren bazı vatandaşlar ise madem soruyorsunuz da adınızı veya ünvanınızı neden gizliyorsunuz ki diyerek şunları kaydetti: Afişlerde yazılanları tasvip etmemiz elbette mümkün değil. Bu tür afişlerin kim tarafından asıldığının bilinmemesinin altındaki neden de masum değildir. Hele zamanlaması çok manidar. Siyaset bu değildir. Siyasetten anlayanlar bu tür eylemlerin provakatif amaç güttüğünü anlarlar. Elazığ insanı olarak bizim itirazımız zamanlama ve kim tarafından asıldığının gizlenmesidir.

IŞIKVER’İN PAYLAŞIMLARINA SAYGI DUYULDU

Afişlere tepkisini dile getiren bir başka vatandaş da MHP İl Başkanı semih Işıkveri kastederek şunları söyledi: MHP İl Başkanı Sayın Işıkver de zaman zaman sosyal medya hesaplarından bu tür şeyleri paylaşıyor. Hiç kimsenin itirazı olmadı Işıkverin paylaşımlarına. Çünkü sayın Işıkver bir siyasi partinin İl Başkanlığını yapıyor ve eleştirilerini kendi adıyla kendi sosyal medya hesaplarından aleni yapıyor. Saygı duyuyoruz. Ancak bu afişler öyle masum değil. Kendi düzenledikleri afişlere sahip çıkmama gibi bir durum söz konusu. Halkı germenin anlamı yok diye düşünüyorum.

KOCA; “ŞEHİRDE KAOS YARATILMAK MI İSTENİYOR?”

Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı M.Nafiz Koca da kimliği belirsiz kişiler tarafından billboardlara asılan bu afişlerin “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun geleceği gün bu soruların kim tarafından sorulduğu belli olmadan asılması şehirde kaos yaratmak isteyen birileri mi var?” sorusunu yönelterek sosyal medya hesabından tepkisini şu şekilde dile getirdi.

 “Şehrin muhtelif yerlerindeki bilboardlarda bu sorular var ama soruları kimin sorduğu belli değil...” diyen Koca;  “Billboardların sahibi olan Şehir Işıkları isimli firma mı bunları sormuş yoksa bir başka şahıs, kurum ya da kuruluş yöneticileri mi? Kimin sorduğu belli olmayan bu tür baskıları asmak doğru mudur? İsteyen herkes parasını verip istediği her şeyi bu Billboardlarda halkın gözüne sokabilirler mi? Bu soruları soran herhangi bir Siyasi Parti yöneticisi mi? Eğer öyle ise bu siyasi isim neden sorularının altına ismini yazmaktan kaçınmış? Bir korku mu, bir tedirginlik mi yoksa farklı bir nedeni mi var?

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun geleceği gün bu soruların kim tarafından sorulduğu belli olmadan asılması şehirde kaos yaratmak isteyen birileri mi var?” sorularına cevap istedi.

DURAN: “ELAZIĞ’A YAKIŞMAYAN, SİYASİ

NEZAKETTEN UZAK BİR TUTUM SERGİLEMİŞTİR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ İl Başkanı Av. Coşkun Çağlar Duran’da, asılan afişler ile ilgili açıklama yaparak ,” Ak Parti İl Başkanlığı, Elazığ’ın muhtelif yerlerindeki billboardlara astırdığı çarpıtılmış içeriklerle dolu afişlerle Elazığ’a yakışmayan, siyasi nezaketten uzak bir tutum sergilemiştir.” Dedi.

İL BAŞKANI DURAN’DAN TEPKİ

Başkan Duran, billboardlara asılan provokatif afişlere tepki göstererek,” Değerli Elazığlı Hemşehrilerimiz; Bilindiği üzere Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıracağı bir okulun temel atma törenine katılmak, CHP Grup Toplantısında bulunmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere bu akşam ilimize gelecektir. Ancak sabah saatlerinde Ak Parti İl Başkanlığı, Elazığ’ın muhtelif yerlerindeki billboardlara astırdığı çarpıtılmış içeriklerle dolu afişlerle Elazığ’a yakışmayan, siyasi nezaketten uzak bir tutum sergilemiştir. Bu durum Ak Parti’nin Elazığ’da bittiğinin açıkça bir göstergesidir.  Devamında Elazığ Belediyesi, hoş geldiniz afişlerini belediye görevlilerine indirterek bu nezaketsizliğe ortak olmuştur. Oysa bugün Malatya’da bulunan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden veya il başkanlığından böyle bir tutum, böyle bir davranış görmemiştir.  Şahsi bir irade göstermekten dahi aciz olan, astırdığı afişin altına imza atmaktan dahi korkan Ak Parti İl Başkanlığı’nın bu tutum ve davranışını Aziz Elazığ halkının takdirine bırakıyorum.” İfadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol