banner28
banner29

ABD’de Başkanlık seçimi var. ABD’de şartları taşıyanlar oy kullanacak ama neredeyse dünya ABD’deki kilitlenmiş. Oy veren de vermeyen de senaryoları konuşuyor. Demokratların adayı Trump mı, Cumhuriyetçilerin adayı Biden mi kazanacak?

Bir kere seçimi kazanan kim olursa olsun sonuçta Amerika kazanacak.

Ha biri demokratların, diğeri cumhuriyetçilerin adayı. Demokrasi ve cumhuriyet aslında iç içe, birbiriyle ilgili kavramlara ama ABD’nin dünyaya yaptıklarına bakıldığında, İslam Ülkelerine yaptıklarına bakıldığında, sömürge uygulamalarına bakıldığında, devletleri iç kargaşalara sürüklediğinde bakıldığında, darbelerin merkezinde ABD’nin olduğu dikkate alındığında bu ülkenin ve şu an adayların demokrat da cumhuriyetçi olmadıkları görülecektir.

2016 Kasım’ında Türkiye düşmanı Hillary Clinton’a karşı yine İslam’a olan saldırıları ile hatırladığımız Trump ABD’nin en yaşlı Başkanı olarak seçimleri kazandı. İşte Suriye, Irak, İslam Ülkeleri, mazlum ve mağdur coğrafyalar; İsrail’in ve bazı Arap Devletlerin sırtını dayadığı ülke Trump döneminin eseri. Bu kadar mı?

İlk haftasında en tepki çeken imzası ise yine seçim vaatlerinden olan sınırı Müslümanlara kapatma girişimiydi. Irak, Suriye, Yemen, İran, Sudan, Somali ve Libyalı vatandaşlara vize kısıtlaması uygulayarak ülkeye girmelerini yasakladı. Suriyeli mültecilerin de ikinci bir emre kadar ülkeye alınmasını durdurdu. Başkanlık imzasından sonra ABD'deki bazı havalimanlarında gözaltına alınan Müslümanlar oldu. Say say bitmez.

Gelelim Türkiye’ye. Ilk akla gelenler darbeyi destekledi Feto’yu bizi iade etmedi, Türkiye içerisinde terör örgütlerini destekledi, Irak ve Suriye sınırında Türkiye’yi zorladı, terör örgütlerini başka isimlerle piyasaya sürdü ve onları eğiterek onlara hamilik yaptı, bize ambargo uygulamaya çalıştı. Say say bitmez.

 YA Joe Biden farklı mı?

Biden kazanırsa Türkiye’nin iç işlerine müdahale edeceğini söyledi. Herkesin isminde Hüseyin var, Müslüman olabilir dediği terör örgütlerin desteklemekle dikkat çeken Barack Obama’nın yardımcılığını yaptı. Yani Barack Obama döneminde yapılan bütün zulümlerin ortağı.

İsrail, bazı Arap ülkeleri Trump’ın kazanması için dua ediyor. Biden de nerede kalmıştık dercesine yarım kalan zulüm kokan politikalarını tamamlamaya geliyor. Türkçe deyim ile vur birisini ötekine.

Ha ABD’nin Türkiye7yi yıllardır kandırdığı, oyaladığı, çok yüzlülüğündeki münafıklığı artık ortaya çıktı. Neydi o; Türkiye bizim mütteğimiz…

Aman sevsinler seni. Türkiye’ye yapılan her taşın altında ABD çıkıyor. Çekirgeden çok aldandık ama artık dün bitti ve gitti.

Şimdi eski Türkiye yok, yeni Türkiye var. Bütün terör örgütlerine ve onları destekleyen ABD gibi ülkelere karşı şahsiyetli, milli ve yerli üretimden yana olan bir Türkiye var.

Türkiye güçlü ve itibarlı olduğu sürece, mazlumların dualarını alıp üzerine düşeni yaptığı sürece kim kazanmış ne fark eder ki?

Zira kim kazanırsa kazansınsın Türkiye’ye karşı oyunlar, sert rüzgarlar, içi boş sözler devam edecek.

Seçimlerin sonu ne olursa olsun hür, huzurlu, mutlu bir Türkiye ve dünya için en hayırlısı ne ise o olsun….

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol