banner37
Öne Çıkanlar Milli Uzay Programı Açıklandı: Hedef NORMALLEŞME SEVİNCİ GİRİŞLER 31 AĞUSTOSA KADAR YASAKLANDI Elazığda 17 Yeraltı Barajı İnşa Edilecek Doğukent
banner38

Bu haber kez okundu.

Açıkkapı: “Maden’in Zenginliği Ekonomimize Değer Katacak”

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.  Şehrin her karışında ayak basmadık yer bırakmayan Açıkkapı, gittiği her yerde vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Açıkkapı bu kapsamda, Gezin’de de temaslarda bulundu. Adeta mitinge dönüşen vatandaş ve esnaf buluşmaları kapsamında sorun ve talepleri dinledikten sonra değerlendirmelerde bulunan Açıkkapı, 14 Mayıs seçimlerinin önemine vurgu yaparak Gezin’in kararının net olduğunu söyledi.

Daha sonra Maden’e geçen Açıkkapı, Cumhuriyet tarihinin en büyük bakır rezervlerinin bulunduğu sahada yapılan çalışmaları inceledi. Açıkkapı, Türkiye ekonomisine önemli bir değer katacak olan sahayla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Çok büyük bir mutluluğu yaşıyoruz. 2017 yılında Sayın Bakanımız Berat Albayrak'a Maden'imizle ilgili talebimizi ilettikten ve Plan Bütçe Komisyonun’da taleplerimizi kayıtlara geçirdikten sonra, Maden ilçemizde bakır madeni araması başlamıştı. Allah'a çok şükür Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük bakır rezervinin ekonomiye kazandırılması için çalışmalar başladı. Yaklaşık 32 milyon ton cevherin bulunduğu bu bölgede işin kahramanları ile birlikteyiz. Proje Müdürümüz Kazım Bey de burada ve makineler şuan da bu cevheri gün yüzüne çıkarmak için çalışmaya başladılar. Bu bir süreç, bir kaç yıllık bir süreç ve İnşallah burada yüz kilometreyi bulacak bir çalışma olacak. Ben burada emek veren herkese teşekkür ediyorum. Burada çalışacak kardeşlerimize hayırlı çalışmalar diliyorum.

Kazasız belasız bir şekilde İnşallah ilçemizdeki böylesi büyük bir zenginliği Türkiye'de ekonomimize katma değer olarak sunacağız. Çalışmayı yapan kardeşlerimize de teşekkür ediyoruz. Çünkü büyük bir yatırım yapacaklar. Cevhere ulaşmak için sadece yaklaşık 8 milyar liranın üzerinde bir yatırım maliyetleri olacak. Ben kendilerine Maden'imize ve ülkemize katacakları bu değer için teşekkür ediyorum. Maden'imize ve ülkemize, şehrimize hayırlı olsun diyorum.”dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol