Öne Çıkanlar İŞKUR ve Fırat Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı Öğretmenler ve Okul Çalışanlarına Aşı Yapılacak DEVA Partisinde İl Başkanı Görevden Alındı Geleceğe Nefes Kampanyasına En Az Bağış Yapan 2. İl Oldu Başkan Şerifoğulları Sağlık Durumuyla İlgili Açıklama Yaptı

Bu haber kez okundu.

Başkan Şerifoğulları, TBMM Deprem Araştırma Komisyonu Heyetini Ağırladı

Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) temsil edilen beş siyasi partinin ortak önergesiyle kurulan Deprem Araştırma Komisyonu üyelerinden oluşan heyet, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı makamında ziyaret etti.

Çalışmalarına ilişkin komisyon üyelerine teşekkür eden Başkan Şerifoğulları, “Elazığ-Sivrice merkezli 24 Ocak 2020’de yaşadığımız 6.8’lik deprem, ülkemizin ve şehrimizin bir gerçeği olan deprem felaketine karşın daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeğini bir kez daha ortaya koymuştur.

Şüphesiz geleceğimiz açısından atılacak en önemli adım depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı depreme dayanıklı hale getirmektir. Devletimizin desteğiyle kısa sürede şehrimizin eski yapı stokunun yenilenmesi adına güçlü adımlar atılmıştır. Can ve mal güvenliği esaslı oluşturulan planlama doğrultusunda şehrimizi yeniden yapılandırırken hedefimiz halkımızın güven içerisinde yaşayacağı, minimum riskin bulunduğu modern bir kent oluşturmaktır.

Yaşadığımız afet sonrasında vatandaşlarımızın öncelikli acil ihtiyaçlarının karşılanması daha sonrasında ise kalıcı konutlara kavuşturulması için devletimizin gücünü hep yanımızda hissettik. Devletimizin güçlü desteğiyle şehrimizi güvenli bir şehir olarak geleceğe hazırlama noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Başkan Şerifoğulları daha sonra yaşanan 24 Ocak depreminin hemen hemen ardından Elazığ Belediyesi olarak yürüttükleri arama-kurtarma çalışmaları, depremzedelerin ihtiyaçlarının giderilmesine ilişkin yürüttükleri çalışmalar, depremzedelerin yaşamlarını kolaylaştırmak adına yürüttükleri sosyal belediyecilik çalışmaları ile kentsel dönüşüme yönelik çalışmalarına ilişkin kapsamlı bir sunum gerçekleştirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol