Öne Çıkanlar Özçelik Soykırım İftirasını Nutuk İle Kınadı Diyet ve Obezite Polikliniği Hizmetlerine Devam Ediyor Küçükay Ailesinin Acı Günü En Güzel Övgüleri Hak Etmektedir Ahmet Bektaş Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına atandı

Bu haber kez okundu.

Milletvekili Erol, İnsan Kaçakçılığını Meclise Taşıdı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Malatya Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla Almanya’ya gidenlerin Türkiye’ye dönmediğinin ortaya çıkması ile başlayan “insan kaçakçılığı” iddiasını TBMM'de yaptığı konuşmada gündeme getirdi.

Erol, aralarında Elâzığ’daki bazı belediyelerinde bulunduğu ve İçişleri bakanlığı müfettişlerinin başlattığı soruşturmanın hukuka dayalı, siyasi ayrım yapmadan çalışma yapması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Erol; “Elazığ’da insan ticareti ile ilgili, belediyelerin gri pasaport düzenlemesi ile ilgili 3 tane belediyemizin adı geçti.

Hiçbirini kamuoyunda kalkıp tartışmadım ve sorgulamadım yalnızca devlet geleneklerine uygun bir siyasetçinin yapması gerektiği gibi İçişlerine bir yazı yazdım.

Soruşturmanın başlatılması, bunun siyasi muhatabının ben olmadığımı ama İçişleri Bakanlığı’nın soruşturmasının takipçisinin ben olduğumu ama sonuç olarak bunun siyasi muhatabının AK Parti’nin Elazığ Milletvekilleri olduğunu açıkladım.

Bugün itibarıyla Elazığ’a İçişleri Bakanlığı’nın müfettişleri geldi.

Müfettişlerden beklentimiz gerçekten hukuka dayalı, siyasi bir ayrım yapmaksızın insan ticaretinin boyutunun her yönüyle araştırılarak kime uzanırsa uzansın sonuna kadar üstüne gidilmesi beklentimizi ifade ediyorum.”dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol