Öne Çıkanlar Kuşadasıspor İl Genel Meclisi toplantı mehmet özhaseki Elazığda silahlı kavga: 5 Yaralı zam

Bu haber kez okundu.

ORTAK AKIL’DAN NE ÇIKTI?

Kahvaltılı düzenlenen toplantıya Ak Partili Milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı, MÜSİAD’lı işadamları ve basın mensupları katıldı.

CHP MİLLETVEKİLİ DAVET EDİLMEDİ MHP

Milletvekili Sayın Semih Işıkver partilerinin yapılan İlçe Kongrelerinden dolayı toplantıya katılamazken CHP Milletvekili Sayın Gürsel Erol’un toplantıya davet edilmediği öğrenildi.

ETSO’NUN BİLE OLMADIĞI AKIL TOPLANTISI

Elazığ’ın en büyük ekonomik teşekkülü ve iktisadi hafızası olan ayrıca, şehrin kalkınmadaki lokomotifi sayılan ETSO ile eşdeğer STK’larından birçoğu davet edilmezken toplantıda ele alınan konulara da Güneykent TOKİ’lere cami yapılması konusu damgasını vurdu.

TOPLANTIDA NAZIRLI AKSİYONU

Elazığ’ın önünün açılması ve makus talihinin yenilmesi amacıyla bir araya gelinen toplantıda MÜSİAD Başkanı Tekin Gürkan tarafından sıralanan sorunlarla alakalı Ak Parti Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı aksiyon alarak sorunlara nasıl çözüm getireceklerini sıraladı.

ASKON BİR CAMİ YAPACAĞI KONUSU

Elazığ Hazar Baba Kayak Merkezi ile alakalı konuya Nazırlı; Vali Beyle görüşeceğini ve MÜSİAD’a yer vermesi konusunda tasarrufta bulunacağını söylerken, Güneykent Mahallesine Cami yapılması konusunda da bir Camiiyi ASKON’a yaptıracağını ikinci camii yapımı için de kendisinin bir maaşını bağışlayacağını söyledi.

YANLIŞA FETHI ÖZBAY FRENİ

Nazırlı’nın maaş bağışının ardından salonda adeta bağış yardımı yarışı başlarken MÜSİAD’ın en kıdemlilerinden işadamı Sayın Fethi Özbay ikazda bulunarak Elazığ’ın önceliğinin bu olmadığını kaldı ki bu toplantının adeta açık arttırma salonuna dönmesinin toplantının amacıyla çeliştiğini ima eden açıklamalarda bulunması ile birlikte Milletvekillerinden sadece Nazırlı’nın aksiyon alması dikkat çekti.

CAMİ YAPACAK ASKON YÖNETİCİLERİ DAVET EDİLMEMİŞ

Ayrıca Ak Partili Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı’nın ASKON’a bir camii yaptırayım sözlerinin ardından salonda ASKON’dan kimsenin olmadığı fark edilirken ASKON Genel Başkanının 24 Ocak Elazığ Depreminde Elazığ’a 24 Derslikli bir okul yaptırma sözlerinin olduğunu hatırlattı.

ASKON OKUL DA YAPTIRACAKTI? ASKON

Genel Başkanı 24 Ocak 2020 Depreminde geldiği Elazığ ziyaretlerinde dönemin ASKON Elazığ Şube Başkanı Ertan Diler ve yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu ortamda Elazığ’a 24 Derslikli bir okul yaptıracaklarının müjdesini vermişti.

ACABA SORUSU KAFALARI KARIŞTIRDI

Aradan geçen 4 yılın ardından ASKON Genel Başkanı tarafından taahhüt edilen 24 Derslikli okul hala yapılmazken Ak Partili Milletvekili M. Rıdvan Nazırlı’nın ASKON adına bir camii yaptırma sözü vermesi acaba dedirtti. OKUL YAPAMAYAN ASKON CAMİ YAPACAK MI? Günışığı ve Yeni Ufuk Gazeteleri olarak kamuoyu adına soruyoruz…

Elazığ’ın en acılı dönemlerinde Elazığ’a 24 Derslikli bir okul yaptırma taahhüdü bulunan ASKON bu güne kadar söz verdiği okulun temelini bile atamazken Elazığ’a camiyi nasıl yapacak? Ya da ASKON Elazığ’a 24 Derslikli Okul ile birlikte bir de camii mi yapacak?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol