Öne Çıkanlar Milli Badmintoncu İdmanlarını Evde Yapıyor toki kentsel dönüşüm can kaybı Ticari Taksilere Koronavirüs Önlemi Tescil Tepkisi Sürüyor Teşvik Devletten 50 Bin İstihdam Milletten

Bu haber kez okundu.

Telmih Dergisi “ Birlik Ve Beraberlik” Temasıyla Çıkacak

Telmih Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Talat Özer Derginin yeni sayısının oluşumu hakkında açıklamalarda bulundu.

* “DEPREM BÖLGELERİNDE İNSANLARIN DEVLET VE MİLLET OLARAK BİR ARADA”

Telmih Dergisi ekibi olarak 6 Şubat  tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden hemen sonra ekip olarak sahada olduklarını anlatan Özer; “Deprem bölgelerinde insanların devlet ve millet olarak bir arada olması  ve birçok ülkenin  ekiplerinin sahada olması bizleri çok etkiledi. Biz bu birlik ve beraberlik sahnesine şahitlik ettik. İnsanların birbirleriyle olan yardımlaşmaları ekmeklerini paylaşmaları var olanın benim var diğer insanlarla paylaşın demesi, madencilerimizin sahada can ve başla hiç yorulmak bilmeden çalışmaları ve mücadeleleri  bizleri derinden etkiledi.”

 Telmih Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Talat Özer açıklamasında şunları söyledi;

* ÇOK ÖZEL VE ÇOK GÜZEL BİR SAYI OLUŞTURACAĞIZ

“Telmih Dergisi Üst Kurulu kararıyla   27. Sayımızın dosya konusunu “ birlik ve beraberlik” olarak  belirledik.  8 yıldır uluslararası olarak yayım yapıyoruz.  Türk Dünyası başta olmak üzere tüm ülkelerindeki yazarlarımız var. Bu birlik ve beraberlik sayısına uluslararası sahadaki yazarlarımız da  kalemleriyle destek olacaklar. Bizde Elazığ merkezimizde yeni sayı hazırlıklarımıza yoğun bir şekilde başladık. Çok özel ve çok güzel bir sayı oluşturacağız. Bu sayımızda Deprem bölgesinde yaşayan yazar, şair ve sanatçılarımıza öncelik göstereceğiz. Çünkü onlar acının merkezinde bu afetin her anınını beden ve ruhlarıyla yaşadılar.”

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE YANYANA DURACAĞIZ. 

“Bu sayımızı  hem basılı hemde dijital olarak telmih.com üzerinden  yayımlanacak.  Bu sayımızdan elde edilen gelir ile deprem bölgesindeki çocuklarımıza boyama kitabı desteğinde bulunacağız.

Gün birlik ve beraberlik günü her cephede olduğu gibi kalem cephesinde de birlik ve beraberlik içerisinde yanyana duracağız.   Konuyla alakalı eser göndermek isteyen herkese sayfalarımız açıktır. 26 Mart 2023 tarihine kadar eserlerinizi telmihdergi@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Buradan sizlerin vasıtasıyla sahada bizlerle birlikte  olan Telmih Gönüllülük hareketinin tüm şair, yazar ve sanatçılarına ve bizlere maddi ve manevi destek olan herkese teşekkür ediyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol