banner30

Geçtiğimiz günlerde şehrimizin incisi konumunda olan en şirin İlçelerimizden biri Keban’da çıkan yangın, hem zamanlama hem de Keban Belediyesinin anında müdahale etmesiyle neticesi büyük kayıpların önüne geçti.

Allah korusun yüksek gerilimden kaynaklı çıkan yangın gecenin bir saatinde çıkmış olsa idi belki de bugün şehirde büyük bir yas hakim olacaktı.

Yangının sebebi ne bir kır sonrası vatandaşın ihmalkarlığı, ne de her hangi bir kasıt…

Sebep; eskimiş ve değişimi çoktan gelmiş olan yüksek gerilim hatları.

Bu hatların değişimiyle alakalı devlet kurumları mesul değil çünkü özel bir firmanın uhdesinde.

Devlet kurumlarının tek bir sorumluluğu var o da denetim ve kontrol mekanizmalarının yerinde işleyip işlemeyişinin bilinmeyişi.

Çıkan yangından sonra Keban’da halk hala tedirginlik yaşıyor.

Havaların her geçen gün ısınmasıyla bu tedirginliğin yerini korkulara bırakması kaçınılmaz.

Dolayısıyla ilgili Devlet kurumlarının bu konuyu ivedilikle gündemlerine alıp ilgili özel firmaya gerekli ikazda bulunmaları gerekmektedir.

Zaten ilgili özel firma neyin ne olduğunu ve çıkan yangının kendi eksikliklerinden kaynaklandığını biliyor ve inkar etmiyor.

Yapmaları gereken yatırım programlarına bir an önce Keban İlçesinin yüksek gerilim hatlarını almaları ve en kısa sürede bu hatları yenilemeleri lazım.

Allah muhafaza, olası yeni bir yangında Keban İlçesi de halkı da bu kadar şanslı olmayabilir.

Dünyanın gelirinin kazanıldığı bir şehirde kendi kazanç alanlarında yine kendi kazançlarını sağlayan cihazlara yatırım yapıp değiştirilmesi gereken hatları değişmeyen bir firmanın bu vurdumduymazlığını görmezden gelmek aynı ihmalkarlığa ortak olmak demektir.

Bu firmanın bir an önce bu hatları yenileyip yeni tehlikelere davetiye çıkarmamasını diliyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol