banner32

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinin iş ilanını görünce tam bana göre bir iş diye çok sevindim, sevincim çok kısa sürdü, yaşım bir hayli ilerlemiş, devlet memuru olma şartını kaybetmiştim.

Sağlık olsun dedim, genç birini bulurlar herhalde diyerek kendimi teselli ettim.

Üniversite Şeytanla mücadelede uzmanlaşmış Doçent arıyordu, Üniversitenin tüm bölümleri başarılı bilimsel çalışmalar yapıyor, öğrenci yetiştiriyor, uluslararası yayınlar yaparak kıskanılacak dereceler elde ediyor ki kala kala şeytanla mücadele ana bilim dalı kalmış, bunu da ihmal etmiyorlar diye sevincim bir kat daha arttı.

Üniversite çok haklı, asırlardır Mina da şeytan taşladık, hırsımızı alamayıp ayakkabı fırlattık bir türlü o melun şeytana isabet ettirip öldüremedik.

Kıldığımız O kadar namaz, tuttuğumuz oruç, her yıl verdiğimiz o birer servet tutarındaki zekatlar, yaptığımız infaklar, kutladığımız kandiller, okuduğumuz ayetler, ürettiğimiz binlerce hadis, çektiğimiz zikirler, sakallı, sarıklı şeyhlerimiz ile yaptığımız ayinler öldürmedi O melun şeytanı.

İçlerine şeytan girmiş diye kadınları katlettik olmadı, ölmedi O melun şeytan.

Ölmeliydi O melun, bir yolunu bulup öldürmeliydik O vatan haini terörist şeytanı, başaramadık.

Şeytan çok kindardır, alır intikamını, bırakır mı yediği o kadar taşın, leş kokulu postalların, ağzı açılmamış küfürlerin intikamını.

Şeytan bu Ülkeye bir asır önce yatak serdi.

Aldı İntikamını.

Koskoca bir imparatorluğu yıktı, Osmanlıyı tarihe gömdü.

Yeni bir devlet kurduk, yüz yıl dolmadan yamalı bohçaya çevirdi devletimizi.

Yeni devletimiz daha ilk yıllarda şeytanın çıkardığı isyanlar ile sarsıldı.

Nerede bir terör örgütü varsa onlara Ülkemiz de karargâh kurdurdu şeytan.

Kardeşi, kardeşe düşman etti.

Yüz senede, yüz belayı başımıza saldı.

Darbeler yaptırıp, ABD ye peşkeş çekti Ülkeyi.

Siz mi beni taşlarsınız diyerek, milleti açlığa, sefalete mahkûm ettirdi.

Enflasyon belası ile canımıza okudu.

Çocuklarımızı besleyemez olduk.

Gençlerimiz işsiz kaldı.

Siyasetçilerimiz birbirine küfür ederek millete hizmet etme yarışına girdi.

Üniversitelerimiz Ortaokul seviyesine geldi.

Hapishanelerde yer kalmadı.

Kuranın yerine hadisleri koyup yeni bir din icat ettirdi bize.

Bir asra yakın bir zamanda yapmadığı kötülük kalmadı.

Bu sefer kurtulamayacak O melun şeytan, Sütçü İmam üniversitesi bilimsel çalışma başlatıyor artık, şeytanla mücadele ana bilim dalımız olacak artık.

Alınacak Doçent arkadaşa yardımcı olalım, ne de olsa bizi şeytandan kurtaracak, Ülke selamete çıkacak, şeytan ölünce Mehdi gelecek, Kurt ve kuzu birlikte yaşayacak.

Kuzunun İpi.

Şeytan bir gün büyük bir konaktan içeri girer.

Konakta gezerken konağın en üst katında boynuna ip geçirilmiş bir kuzu görür.

Kuzunun ipini hafifçe gevşetir.

Kuzu bir hamle ile ipten kurtulur, karşıdaki aynada kendini görüp şaşırır, panikle aynaya çarpar ve ayna paramparça olur.

Gürültüyü duyan hizmetçi telaşla gelir ve aynanın halini görür, sen ne yaptın, evin hanımı bu aynayı çok severdi diyerek kuzuya bir tekme atar, kuzu merdivenlerden yuvarlanır ip boynunu keser ve kuzu ölür.

Gürültüyü duyan konağın uşağı telaşla gelir, manzarayı görünce sen ne yaptın şimdi Konağın beyi bu kuzuyu çok severdi, ikimizi de kovacak diye bağırır.

Kızgın uşak hizmetçi kadını hafifçe iter, kadın merdivenlerden yuvarlanıp boynunu kırar.

Gürültüyü duyan evin hanımı gelir ve manzarayı görür, uşağa sinirlenip üstüne yürür, uşak diz çökerek beni affedin diye yalvarmaya başlar, diz çükmüş uşağın üstüne yürüyen evin hanımı, uşağa çarpar ve merdivenden düşüp ölür.

Olayları dinleyen evin beyi belindeki silahı çeker ve uşağı vurup öldürür.

Evin beyi, eyvah ben ne yaptım, bir kuzu, bir ayna bir de sevmediğim karım için elimi kana buladım der kafasına bir mermi sıkar ve intihar eder.

Olup biteni bir köşede seyreden şeytan kıs, kıs gülmeye başlar ve ben hiçbir şey yapmadım, sadece kuzunun ipini gevşettim der ve konaktan ayrılır.

Şeytanla mücadelede uzmanı Doçent kardeşim, bu fıkrayı sana yardımcı olmak için anlattım.

İşin çok kolay, kuzuya sahip ol yeter, kuzunun ipini şeytana kaptırma yeter, başarırsın, hem de çok başarılı olursun şeytanla mücadelede, tabi doktora tezinde intihal yoksa, tabi YDS de kopya çekmedi isen.

Bu arada Sütçü İmam Üniversitesini de tebrik edelim, hiç kimsenin aklına gelmeyen bir bilim dalını kuracak, şeytanı öldürüp memleketi selamete çıkaracak, Kurtuluş savaşının bağımsızlık kahramanı Sütçü İmamın ruhunu yeniden canlandıracak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol