Yazının Başlığı olarak Durdurulamayan Adam diye düşünmüştüm, Ancak Bazı menfi durumlara şahit olunca Gayri ihtiyari sonuna  bir AMA  atarak Bu Şehirde  bir gezinitiye çıkaramak istiyorum siz değerli okuyucuları.

Hatırlarsınız, 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimlerinin hız kestiği bir dönemde Tüm siyasi parti adayları birer birer projelerini açıklıyor  Fakat Ak Parti Adayı Şerifoğulları En son açıklayan oluyordu.

on bir (11) Başlıkta yüz (100) proje basına açıklanırken şahsen ben Geçmişten bugüne kadar Bu şehirde Belediye Başkan adayı olanlar arasında seçilip vaad ettikleri projeleri hayata geçiremeyenler gibi Şerifoğulları'nın da seçilecek olsa bu projeleri hayata geçireceğine inanmıyordum, Hatta içimden Ak Parti Genel merkezi tarafından yapılmış bir simülasyon gösteri olarak Gerçek olması mümkün olmayıp Taklidi ile halkı etki altına alıp oy devrişme hesabı diye düşünmüştüm.

Beni böyle düşünmeye sevk eden şey  ''' Bu şehirde gündeme gelen Fuar ve Kongre merkezi, yeni otogar, derli toplu çevre iller ve köylere seyahat edilecek terminaller, Harputun turizme kazandırılması şehrin her tarafının kalkınmasını sağlayacak  imar revizyonu, uydu kentler yeşil alanlar,en önemlisi şehrin alt yapısı ve su sorunu  vs gibi Belediyenin asli vazifesi olan uygulamaların,  Burada bir parantez açıp  ( Sn Mücahit Yanılmaz'ın başkanlık döneminde şehre bir vizyon kazandırma çalışması olmuş olsa da ')  , genel itibari ile  son 4 seçim döneminde ne acıdır ki ya seçim sandığında  kalmış olması  veya sanki öyle bir şey söylememiş olduklarına inanıp kaldırım yol  çiçek böcekle başkanlık sürelerini doldurdukları vaadler bir türlü yerine getirilmediğine  tanık olduğumdandı.

O gün Yani Projelerini açıkladığı gün

 ''' Asla aldatıcı olmayacaklarını vurgulayan ŞERİFOĞULLARI “Yapabileceğimiz işleri söyleyecek, gerçekleşmesi mümkün olmayan bir vaadin içinde olmayacağız. Dürüstlük bizim için sadece siyasi değil, aynı zamanda ahlaki bir kavramdır. Elazığ’ın her köşesine aynı duyarlılıkla dokunacağız. Altyapıdan ulaşıma, kentsel dönüşümden çevreye, kültür ve turizmden gençlik ve spora, istihdam ve kalkınmadan akıllı kent uygulamalarına, sosyal belediyecilikten kurumsal-şeffaf belediyeciliğe ve de bu aziz şehrin vizyonuna değer katacak 11 başlıkta 100 proje hazırladık”' Derken Gözlerinin parıldadığı kendine güvendiği imasında bulunuyordu

işte böyle bir konuşmada  Mercek altına aldım Şerifoğulları'nı ve projelerini. bazen özel muhabbetler de  kendilerine Takipteyim dedimse de  hakikatte yakın takibe aldım şeçim beyannamesini arada bir karıştırıp neler yaptı neler yapmadı diye kendi kendimle konuştuğum anlarım bile oldu.

Aradan 21 ay geçti, Beş yıllık süreç ilk iki yılı  24 ocak Depremi ardından Küresel salgın pandemisi nedeniyle aleyhine geçmiş olsa da O durmadı.

seçim beyannamesinde dile getirdiği Projeleri arasında olup Takibe aldığım  projelerinden   

HAYATA GEÇİRİLENLERDEN BAZILARI ŞUNLARDI:

1.kapalı Çarşı 116 dükkan restorasyon bitti

2.kapalı fuar alanı ve kongre merkezi yapımı devam ediyor (içinde nikah salonları ve STK toplantı salonları)

3.Şehirlerarası otobüs terminali ihale yapıldı 15 güne temel atma töreni

4.Mini terminal yapımı devam ediyor

5. Eski Çağrı Hastanesi yerinde Engelsiz yaşam merkezi yapımı devam ediyor

6.Köy-kent bitmek üzere

7-Harput cam seyir terası ve park bitti

8.Ulukent kanal boyu rekreasyon çalışması bitmek üzere

9.Kırklar-sanayi-Salıbaba kanal boyu çalışma devam ediyor

10.Keban yolu bitti

11.Aksaray bağlantı yolu birinci etap bitti

12. İmar ve kentsel dönüşüm projeleri  Nisan ayında yapıldı itiraz süreci bitti

13. Gümüş kavak mahallesinde Belediye Ek Hizmet Binası yapımı devam ediyor.

PROJELENDİRİP İHALE AŞAMASINDA OLANLAR

25 dönümlük Kent meydanı. ( projesi yapılmış ihale aşamasında)  Saray cami ve belediye çarşısı meydan düzenlenmesi Bakırcılar sokağı ( projesi hazırlanmış ihale aşamasında )
 

BEKLEMEDE OLANLAR,
 

Çalgan deresi biyolojik gölet ve botanik vadi ( Deprem ardından zafran deprem konutları yapımı nedeniyle beklemede) Kapalı semt pazarları ( Alanlar hazır Pandemi nedeniyle 2021 kaldı)
Asfalt araştırma merkezinin kurulması (Çalışmalar devam ediyor ). Akıllı kent projesi inşa edilen Deprem konutları ile hayata geçirilecek,  İlk etapta 335 bin metrelik içme suyu hattının yenilenmesi 17 km’lik yağmur suyu hattı projesi ( en zor olan proje  Bakanlıktan 650 milyar kredi desteği sözü alındı ), Harput’tun güneyinde Mesire alanı oluşturulması ( Kale altı Hüseynike doğru alan tesbiti ve proje  hazır ), 15 temmuz meydanının yeniden düzenlenmesi bağlamında  SSK Binası yeri  saray cami etrafına kadar alt otopark olmak üzere,Üst meydan olarak projelendirme çalışmaları başlatılmış durumda.

11 başlıkta 100 projeden takip ettiklerimden bir çoğunun hayata geçirilmiş olması yanısıra,  Millet Bahçesi, Karşıyaka lojmanlarının toki tarafından yeniden yapılması, Ata şehir Hicret mahallesi bağlantısı 8 şerit imar yolu, sanayi, salı baba Kızılay Aksaray mahallelerini güney çevre yoluna bağlayan 6 şerit imar yolu, 45-50 yıldır el değmedik Hüseynik Salı baba arası kanal ıslah çalışması ve Şehrin su sorununa son verecek Hamzabey barajı suyunun karşıyaka da yapılan arıtma tesislerine bağlantısı sağlandı. Bunlara ilaveten Şehrin en geniş arazilerine sahip olan 8 kolordu da acemi birliği olmadığı için atıl olarak duran araziden geçerek fethi sekin hastanesine  konforlu bir ulaşım sağlayacak 1200 mt uzunluğunda 30 mt genişliğinde yol yapımı ile,


 O. Koltukla şereflenmek yerine koltuğa şeref verme adına sokak sokak mahalle mahalle dolaşarak, tabiri caizse Bir lokomotif gibi arkasına taktığı birim müdürleri ile şehri imar ve inşa için çırpınıp durdu.
Tarihinden bugüne Hiç bir dönemde emsaline rastlanmayacak şekilde Mahalle muhtarları ile koordineli çalışma sergilemesi, Takipçisi olacağım dediğim projeleri hayata geçirmek için mücadele eden biri olduğu,Depremin, Pandeminin bunlara paralel olarak Bazı Birim müdürlerinin vurdum duymazlıkları ile Durdurmaya çalışmış olsalar da, Ona Durdurulamayan Adam demek zorunda kaldım.

Belediyede Halk günü adıyla  halkı ayağına çağırıp onları dinlemek yerine, O kalkıp halkın ayağına gitti halkla kucaklaştı mahalle halkının sorunlarını dinledi, yaşlı ile yaşlı olup eski köy odalarında olduğu gibi muhabbetler etti,  çocuk ile çocuk olup onlarla  top oynadı, Gençler ile açık alanda sinema kurup film seyr etti, Gakgobüs ile doğum günü olduğu bildirilen gençlerin sokağından geçip doğum gününü kutladı, Etrafına toplanan çocuklar Top sahası isteğinde bulununca O yok demedi,Yoksul bakıma  muhtaç insanlara hizmet amaçlı birim kurdurup onların ihtiyaçlarını karşılattı,   

Özetle Halkın sevgisini her geçen gün kazanması Vaad ettiklerini hayata geçirmeye azim ve kararlı olmasının farkına varan içerde kendisinden yana olarak gözüken muhalifler Onu yıpratmak için ellerinden ne geliyorsa onu yapmaya çalıştılar.

Gün Oldu Cuma Mesaj görseline Kilisede Raks eden dekolte bayan resmi koyup Onun adına Halkın Cumasını tebrik ettiler. Gün oldu Yapılması için söz verdiği sokağın asfaltlanması için ricada bulunan vatandaşa, Kendi kapının önünü yaptırmak istiyorsun diye Hakaretvari bir üslupla  itham ettiler.Gün oldu sokakta patlayan su arızası defalarca bildirildiği halde tonlarca metreküp suyun tarlalara kadar akıp gitmesine seyirci kaldılar, Benzer bazı durumlara halkta şahit olmuştur,

O nedenledir ki Yazımın Başlığını Durdurulamayan Adam yerine,
''BİRİLERİ ŞU ADAMI DURDURMASIN DİYECEĞİM...AMA.'' koymak zorunda kaldım.

Durdurulamayan Adam, Sahipsiz Elazığ'ın Sahibi olarak Bu şehri İnşa etme azim ve gayretinden dolayı Kutluyor, Bir Dost olarak Göreve getirdiği Birim müdürlerinin de daha duyarlı olmaları yönünde disiplinini sağlaması yönünde ricada bulunuyorum. Ve Takipte olduğumu da Not olarak düşüyorum..

Bazı insanlar hep iyi yönlerini yazmışsınız, Hata ve yanlışları neden yazmamışsınız diye bir serzenişte bulunacak olursa, O kardeşlere cevabım.

Ben İşitme Engelliyim Görüp şahit olmadığım bir konuyu kulak dolgusu bilgilerle aktarmam, aktardıklarım keni görüp şahit olduğum hizmetlerdir...

selam ve dua ile... 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol