Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

5 ASIRLIK TARİHİ VAR HİZMET BİNASI YOK

Mevcut hükümete her seçim dönemi rekor oy vermeleriyle bilinen Palulular bizim haricimizde diğer İlçeler hizmet binalarına kavuşurken bizim suçumuz ne diye tepki vermeye başladılar.

PALU BELEDİYESİ YİNE GÜNDEMDE

Yapılan son yerel seçimlerde Belediye Başkanlığına seçilen Ak Partili Belediye Başkanının görevden alınmasının ardından Belediye Meclis Üyesinin Belediye Başkanlığına getirtilmesiyle gündeme gelen Palu Belediyesi, bu kez de Belediye Meclis Kararı olmadan yıktıkları hizmet binasının yerine yenisini yapamadıkları için taziye evinde hizmet vermeye başlamasıyla gündeme geldi.

8 AY ÖNCE MECLİS KARARI OLAMDAN YIKILDI

2002 yılından bu yana yapılan her seçimde Ak Partiye verdikleri yüksek oylarla bilinen Ak Partili Palu Belediyesi 8 ay önce yıkımını gerçekleştirdiği hizmet binasını yapamayınca vatandaşın taziyelerini kabul ettikleri taziye evinde hizmet vermeye başladı.

VATANDAŞ DA MUHALEFET DE TEPKİLİ

8 ay önce üstelik de Belediye Meclis kararı olmadan Belediye Başkanı tarafından yıkımı sağlanan Palu Belediyesi Hizmet Binasının yerine yenisi yapılamayınca belediye hizmetlerinin vatandaş tarafından yapımı sağlanan taziye evinde verilmeye başlaması vatandaşın da muhalefet parti temsilcilerinin de tepkisine neden oldu.

TAZİYE EVİ İŞGAL EDİLDİ

Elazığ’ın AKPartili Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın, yeni belediye binası yapmak için mevcut olan belediye binasını meclis kararı olmamasına rağmen 8 ay önce yıktırdığı öne sürüldü. Ancak aradan 8 ay geçmesine rağmen belediye binasının yapılmaması sonucunda Palu Belediyesi çalışmalarını ilçede bulunan taziye evinde sürdürmek zorunda kaldı. Konuyla ilgili Palu Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Bekir Aydemir, ”Vatandaşın yaptığı üç katlı taziye evinin iki katının belediye tarafından işgal edildiğini öne sürdü.  Taziye evinin, belediyenin tahsilat işleri için de kullanıldığını söyleyen Aydemir; vatandaşlar bu durumdan rahatsız, şikayetçi olanlar konuşuyor ama maalesef bir çözüm de bulunamadı” dedi.

MECLİS KARARI OLMAKSIZIN YIKTIRILDI

Geçtiğimiz aylarda AKPartili Palu Belediyesi'ne alınacak 5 işçi alımı için işçilerin kendilerine yakın isimlerin alınacağına dair iddialara ilişkin konuşan ve “Beş kişi için adam mı vuralım? Millet dünyayı yiyor, biz 5 kişi işe alıyoruz, çok mu görüyorlar?” diyen AKP’li Belediye Başkanı Bekir Yıldırım’ın meclis kararı olmadan belediye binasını yıktırdığı öne sürüldü.

HİÇ BİR İŞTE MECLİSE DANIŞILMIYOR

Palu Belediyesi binasının 8 ay önce Belediye Meclisi kararı olmaksızın Belediye Başkanı tarafından yıktırıldığın belirten Palu Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Bekir Aydemir, “Şu anda bir belediye binamız yok, belediye işleri ilçede bulunan bir taziye evi binasında yürütülüyor. Ben bağımsız bir meclis üyesiyim bize kimse belediye binasının yıkımı konusunda danışmadı. Zaten belediyenin hiçbir işinde bizlere danışılmıyor, sorulmuyor.

KREDİ TALEBİ MECLİSTEN GEÇMEDİ

Belediye yönetimi belediye binası için yıkım kararı almış biz de meclis toplantısında binanın sağlam olduğunu ve yeni yapılacak olan belediye binası için belediyenin kaynağının olmadığını söyledik. Belediye yönetimi AK Partili meclis üyeleriyle yapmış olduğu toplantıda belediye binası için kredi çekmeden kaynak bulacaklarını söylemişler. Sonrasında ise belediye binasını yıktılar. Belediye meclisimize gelen sadece yanlış hatırlamıyorsam 1 milyon 700 bin TL kredi talebi vardı ancak mecliste onaylanmadı. Belediye binasının yıkımıyla ilgilide mecliste çıkan herhangi bir karar yok. Belediye meclisinden karar alınmadan ilçe belediye binası maalesef yıkıldı" diye konuştu.

TAZİYE EVİNDE BELEDİYE HİZMETİ

İlçede bulunan taziye evinin hayırseverler tarafından yapıldığını belirten Aydemir, “Palu’nun beş bin yıllık bir geçmişi var, böyle köklü bir ilçenin belediye binasının olmaması ve belediye çalışmalarının ilçenin taziye evinde yapılması yanlış bir iş. Bu durumu mecliste de dile getirdik, tartışmalar da oldu, karşı da çıktık ama maalesef Başkan bey ‘Biz yıkım işini yaparız’ dedi.

330 İŞ GÜNÜNDE BİTİRİLMESİ GEREKİYORDU

İlçede bulunan taziye evinin hayırseverler tarafından yapıldığını belirten Aydemir, “Vatandaşın yaptığı üç katlı taziye evinin iki katı belediye tarafından işgal edilmiş. Taziye evi, belediyenin tahsilat işleri içinde kullanılıyor. Vatandaşlar bu durumdan rahatsız bu durumdan şikayetçi olanlar konuşuyor ama maalesef bir çözüm de bulunamadı. Normalde 330 iş günü sonunda bitirilmesi gerekilen belediye binası hala yapılmadı. Geçen gün belediye binasının yapımına ilişkin son durumu sorduğumuzda belediye başkanı kendilerinin bir çalışması olduğunu ve yapacaklarını söyledi” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI ULAŞILMAZ OLDU

Konuyla ilgili aradığımız belediye başkanı AKP’li Bekir Yıldırım, telefonlarımıza cevap vermedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol