Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

ACİL ÖNLEM ALINMAZSA DEVLETİN İÇİ BOŞALTILACAK

Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Mehmet Kangal, iptal olan 2022 yılı KPSS sınavı için açıklamalarda bulundu. Kangal, ÖSYM'nin emek hırsızlığı yaparak yeni bir skandala imza attığına vurgu yaparak;  " Böyle bir olağanüstü durum karşısında sadece başkanın görevden alınması yetmez, tüm sorumluların çok hızlı bir şekilde soruşturulup adli makamlar önüne çıkarılması gerekmektedir."dedi.

Kangal açıklamasında şunları söyledi;

* KİM BİLİR GEÇMİŞ YILLARDA DAHA NELER NE HAKSIZLIKLAR YAPILMIŞ

"Hükümet tüm kurumları o kadar yıprattı ki, bunun en son örneğini KPSS skandalında görüyoruz. Ülkede eğitim gören, sınavlara hazırlanan, hayata atılmak için büyük mücadele veren milyonlarca insanımızın giriş kapısı konumunda olan ÖSYM, emek hırsızlığı yaparak yeni bir skandala imza atmıştır. Kim bilir geçmiş yıllarda daha neler ne haksızlıklar yapılmış,  kimlerin hayatı çalınmış, kimlerin umutları söndürülmüş."

* ACİL ÖNLEM ALINMAZSA DEVLETİN İÇİ BOŞALTILACAK

"Adam kayırmacılığın liyakatsizliğin , akıl ve bilimden uzaklaşmanın bir sonucu olarak devletin hemen hemen her kurumunda bu tür sıkıntılarla karşı karşıyayız. Acil önlem alınmazsa devletin içi boşaltılacak diyeceğim ancak mevcut hükümetten hiçbir beklenti kalmadığı için böyle bir tavsiyeye dahi ihtiyaç duyamıyoruz. Acil olan, bu hak gözetmeyen hukuksuz yönetimin derhal değişmesi,  yıpranan tüm değerlerimizin ve kurumlarımızın bir an önce ayağa kalkmasıdır."

* VATANDAŞLARIMIZA MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT ÖDENMESİ GEREKMEKTEDİR.

"Böyle bir olağanüstü durum karşısında sadece başkanın görevden alınması yetmez, tüm sorumluların çok hızlı bir şekilde soruşturulup adli makamlar önüne çıkarılması gerekmektedir. Bunun yanında,  sınavın iptal edilip yeni sınavdan ücret alınmayacağı şeklinde yapılan açıklamayı da yeterli görmüyoruz. Bu kadar insanı mağdur ettiysen, bunu tazmin etmek zorundasın. Yeni sınavdan para almam demek yetmez , vatandaşımız bu sınav için masraf etti, belki başka şehire gitmek zorunda kaldı, 1 gününü verdi vakit harcadı. Bunun karşılığında mağdur olan vatandaşlarımıza maddi ve manevi tazminat ödenmesi gerekmektedir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol