Öne Çıkanlar iftar yks ÖZEREN DİYARBAKIR DEPLASMANINA GİDİYOR  Proje Protokolü

Bu haber kez okundu.

Başkan Alan Müjdeyi Verdi

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Resmi Gazete’de yayımlanan ve deprem dolayısıyla Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanacak ilanlardan ilan ücreti alınmamasıyla ilgili açıklama yaptı.

Başkan Alan, “Deprem nedeniyle gerçekleştirilecek tescil işlemleri ücretsiz olacaktır” dedi.


Depremlerden etkilenen 11 ili kapsayacak şekilde 492 sayılı Kanuna göre ticaret sicil harçları ile 5174 sayılı Kanunda öngörülen herhangi bir ücret ve gerçekleştirilen tescil, değişiklik ve terkin işlemlerine ilişkin Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanacak ilanlardan 31/7/2023 tarihine kadar ilan ücreti alınmayacağı kararı 32130 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayımlanan kararla birlikte gerçekleştirilecek tescil işlemleri ücretsiz yapılacak.

ALAN: ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ TEMASLARDA DURUMU İLETMİŞTİK

Alınan kararlara yönelik olarak Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, “Üyelerimizden gelen yoğun talepler doğrultusunda Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Ankara’da gerçekleştirdiğimiz temaslarda durumu Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na iletmiştik.

Başkanımız da bu durumu Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile görüşerek takipçisi olacağını belirtmişti.

Şükürler olsun ki 12 Mart tarihinde talebimiz Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığımızca 213 sayılı Kanunun 15. maddesi kapsamında mücbir sebep hali ilan edilen illerimizde bulunan ticaret sicili müdürlüklerine kayıtlı ticari işletme, ticaret şirketleri ve şubelere ilişkin olarak; Depremde işyeri hasar gören ve taşınmak durumunda kalan Üyelerimizin adres tescil işlemlerinden, depremde vefat eden işletme yetkililerinin devir işlemlerinden ve Ticaret Sicil Gazetesi yayın ilanlarından, 31 Temmuz 2023 Pazartesi günü mesai bitimine kadar herhangi bir ücret alınmayacaktır” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol