Öne Çıkanlar Ahıra Giren Kurt 2 Koyunu Telef Etti Bankalardan Kredi Ödemeleri Karaı SALGINDAN SONRA ENFLASYON MAĞDUR ETTİ YENİ STADIN KOLTUKLARI TAKILIYOR KURBAN BAYRAMINA SAYILI GÜNLER KALA

Bu haber kez okundu.

BELEDİYESİ KADIN PERSONELLERİNE SEMİNER VERDİ

Bu kapsamda Elazığ Belediyesi ve Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Şehit Mehmet Aygün Sağlıklı Hayat Merkezi iş birliğiyle Belediye personellerine "Kanser Tarama Teşhis ve Çocuklarda Madde Bağımlılığı Teşhisi" semineri düzenlendi.

Elazığ Belediyesi Hazar Salonu'nda düzenlenen seminer, personelin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Sürdürülen eğitim çalışmaları kapsamında düzenlenen kanserle mücadele seminerine Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Şehit Mehmet Aygün Sağlıklı Hayat Merkezi personelleri konuşmacı olarak katıldı.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Şehit Mehmet Aygün Sağlıklı Hayat Merkezi personelleri tarafından verilen seminerde kanser nedir, kanserin nedenleri, kanserin belirtileri, tedavi yöntemleri, erken tanının avantajları, kadına şiddet nedir, istismar, bağımlılık, madde bağımlılığı nedir, madde kullanımında risk faktörleri nelerdir ve tedavi aşamasında ailenin rolü nedir gibi konular anlatıldı.

Katılımcılara ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından, uygulanmaya başlanan Kadın Destek Uygulaması KADES hakkında da bilgiler verildi.

Verimli geçen program soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol