Öne Çıkanlar Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı Engelli Kardeşlerin Evleri Yandı Esnaf Kan Ağlıyor Erbaaspor-Elazığ Belediyespor Elazığlı Öğrenci Türkiye 5.si oldu

Bu haber kez okundu.

ÇAKMAKÇI ; "KAFALARINA GÖRE SENARYO ÇİZİYORLAR!"

Altın ve dövizde yükseliş sürüyor. Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı altında düşüş beklemediklerini ve yükselişin süreceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Gün içinde satış fiyatı 1020 TL’yi bulan altında, yükselişin devam etmesi bekleniyor. Altında düşüş beklemediklerini dile getiren Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakcı, “Gram altın 1.400 TL’yi geçecek” iddialarına yanıt verdi.

Gram altının 1450 TL'ye kadar yükseleceği yönündeki yorumların gerçeği yansıtmadığını ve altının uzun vade yatırımı olduğunun altını çizen Çakmakçı; "Döviz fiyatları veyahut enerji fiyatlarında hiçbir şekilde düşüş görmüyoruz.Tabi uzman yorumcular tarafından yorumlar yapılıyor. 1450 gibi rakamlar söyleniyor ama ben bu yorumlara katılmıyorum. Kendi kafalarına göre çizmiş oldukları bir senaryo, biz her zaman söyledik yine söylüyoruz. Altın uzun vade yatırım aracıdır. Geçen sene altın fiyatlarına, ondan önceki senelerdeki altın fiyatlarına hep baksınlar.   Altına yatırım Yapılır mı? Yapılmaz mı? Bu konuda değerlendirmeleri kendileri görürler zaten."dedi.

*GEÇİCİ BİR HAREKETLENME VAR

Piyasanın hareketlenmesinin nedenlerini sıralayan Başkan Çakmakçı; "Gurbetçilerin ilimizde olması, düğün sünnet, nişan gibi merasimlerin oluşu tabiki yoğunluğu arttırıyor. Piyasada bir hareketlilik ve yoğun bir talep var. Ama bu sadece geçici bir süre. Kalıcı olduğunu zaten düşünmüyoruz. Hayat pahalılığı zaten herkesin malumu. FED'in zaten faiz kararı dünya piyasasını etkiliyor zaten. Sadece bizim ülkemizi değil. Gelişmekte olan bütün ülkeleri etkiliyor. Faiz kararı geldiği zaman zaten Doların yükselişi söz konusu. Buna bağlı olarak ta altın yükselişine devam ediyor."sözlerine ekledi.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol