Öne Çıkanlar 5 Milyon İş Kayboldu Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı Engelli Kardeşlerin Evleri Yandı Esnaf Kan Ağlıyor Erbaaspor-Elazığ Belediyespor

Bu haber kez okundu.

*DENETİMLERİ VATANDAŞLAR YAPACAK YALANI

Bal; "vatandaşlarımız kandırıldı"

Aksaray Mahallesi’nde deprem sonrası yapılan TOKİ konutlarında oturan vatandaşlar, yetkililere seslendi.

Aksaray Mahallesi TOKİ’lerde emlak yönetiminde belirsizlik olduğunu ifade eden Mahalle Muhtarı Özcan Bal, seçim yapıldı ve seçim sonrasında emlak yönetiminde verilen sözlerin yerine getirilmediğini söyledi.

*DENETİMLERİ VATANDAŞLAR YAPACAK YALANI

Muhtar Bal, “Geçenlerde emlak yönetim vatandaşlarımıza yönetim devredilecek dedi ve bununla beraber tamamı değil de sadece emlak yönetim altında AFAD’ın denetimi altında bu iş yapılıyordu. Vatandaşlarımıza yeni bir yönetim kurularak AFAD devre dışı kalınacak. Artık denetimleri vatandaşlar kendi kurmuş oldukları yönetim ile beraber sağlanacak denildi. Bununla alakalı bir gün verildi. O gün bende mahalle muhtarı olarak toplantıya katıldım. Emlak yönetimden arkadaşlarda oradaydı. Bu süreçte hızlı bir seçim yapıldı. Vatandaşlarımız kandırıldı. Ben bunun şahidiyim. Emlak yönetimi yetkilileri vatandaşlarımıza biz bu seçimi yapacağız bu seçim yapıldıktan sonra AFAD devre dışı kalacak, artık denetiminizi kendiniz yapacaksınız biz emlak yönetimi olarak bu işe devam edeceğiz, yeter ki siz bizimle çalışmak isteyin denildi” dedi.

BAL; "YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ GİTTİLER"

Yeni oluşan yönetimin görevi başında olmadığını belirterek, yaşanan sıkıntılara çözüm bulunmasını isteyen Muhtar Bal; “Seçimden sonraki gün o elamanı da biz burada işe gelmediğini gördük. Emlak yönetime ulaşmaya çalışan yeni yönetim yetkililere ulaşamadılar. Bizlere verilen sözün tamamen dışına çıktılar. Biz Aksaray Mahallesi olarak TOKİ alanı olarak kendi içerimizde yönetimimizi de oluşturabiliriz, farklı bir şirketle de çalışabiliriz. Bu işleri sürdürebilecek kapasitedeyiz. Biz illaki emlak yönetim ile çalışalım demiyoruz. Ama bu vatandaşa niye yalan söylendi? Devirin tamamı yapılmayacak denmesine rağmen niye tamamen devir yapıldı? Bu kurulan yönetimde eksiklikler giderildikten sonra teslim edilmesi gerekiyordu. Yeni yönetimde bunu bu şekilde bekliyordu. Yangından mal kaçırır gibi gittiler” ifadelerini kullandı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol