Öne Çıkanlar türkiyede deprem GÜLLÜ ESKİ ÖĞRENCİLERİNİ TRANSFER ETTİ Valilikten Vatandaşlara Destek Çağrısı SARAYATİK MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ Müteahhitlerden Yönetmeliğe Tepki

Bu haber kez okundu.

“Elazığ’da Büyük Deprem Beklemiyoruz!”

Elazığlı Deprem uzmanı ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Palu ilçesinde art arda gelen depremlerin ardından açıklamalarda bulundu. Görür, “Bu depremler Elazığ’ın depremleri olamaz” dedi.

Elazığ’ın Palu ilçesinde 4.9, 4.6, 3.5, 4.5, 4.5, 3.2 olmak üzere arka arkaya 6 deprem meydana geldi.

Palu’da art arda yaşanan depremlerin ardından Elazığlıların beklediğini açıklama Elazığlı Deprem uzmanı ve yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür’den geldi.

Elazığlı Prof. Dr. Görür yaptığı açıklamada; “Palu civarında 4’lük depremler oluyor. Son büyük Maraş depremleri sonucu olasılıkla Malatya (M), Ovacık (O) ,Nazimiye-Karakoçan (N-K) ve ilişkili faylar yüklendi. Bu faylarda irili ufaklı depremler beklenebilir.

Bu depremler Elazığ’ın depremleri olamaz.

Doğu Anadolu fayı (DAF). Sivrice-Malatya arasında kırıldığı için, bu fayın üzerinde Elazığ’ın doğusunda da daha önce Bingöl 1971 ve 2003, Palu 1977, Sivrice 2020 , vb depremleri olduğu için ben artık Elazığ’da büyük depremler beklemiyorum.

Elazığ bundan sonra komşunun depremlerini hisseder, sevgiyle” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol