Öne Çıkanlar türkiyede deprem GÜLLÜ ESKİ ÖĞRENCİLERİNİ TRANSFER ETTİ Valilikten Vatandaşlara Destek Çağrısı SARAYATİK MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ Müteahhitlerden Yönetmeliğe Tepki

Bu haber kez okundu.

Elazığ’da Ön Hasar Tespit Çalışmaları Açıkladı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ’da da binalar hasar aldı. Elazığ Valiliği, Elazığ’da gerçekleştirilen ön hasar tespit çalışmaları hakkında açıklama yaptı.

ELAZIĞ VALİLİĞİ SON DURUMU AÇIKLADI

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş llinde meydana gelen depremler sonucunda ilimiz de etkilenmiş olup, Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği il Müdürlüğü, Fırat Üniversitesi, İl Özel idaresi Genel Sekreterliği, DSI Bölge Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü, AFAD Müdürlüğü teknik personelinden oluşturulan 27 Hasar Tespit Ekibi ile ivedi olarak çalışmalara başlamıştır. Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği il Müdürlüğüne verilen dilekçelere istinaden hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. İkinci depremde ilimizde tahliye edilen 1 bina yıkılmış olup, enkazı kaldırılmıştır. Enkaz altından 1 polis memuru ve 1 sivil vatandaşımızın cenazesi çıkarılmıştır. Hasar tespitler sonucunda il merkezinde acil yıkılacak bina kategorisinde tespit edilen 5 bina ile 3 minarenin yıkım ve enkaz kaldırma işlemleri devam etmektedir. Ayrıca hasar tespit ekiplerince 10.02.2023 tarihi itibari ile toplam 673 adet binanın hasar tespit çalışmaları tamamlanmıştır” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol