Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

EMİLE ZEHNDER, KELİME-İ ŞEHADET GETİREREK MÜSLÜMAN OLDU

Elazığ İl Müftülüğünde düzenlenen ihtida merasiminde 85 yaşındaki Emile Zehnder  “Emin” ismini alarak Müslüman oldu.

Müslüman olmak istediğini belirterek Elazığ İl Müftülüğüne başvuran Emile Zehnder," "İslam’da Allah her manasıyla birdir. Zatında ve sıfatında birdir. Doğmamıştır ve doğurulmamıştır, oğlu, kızı yoktur. Hiçbir şekilde benzeri ve dengi yoktur. Her şey O’na muhtaçtır. O hiçbir şeye muhtaç değildir. Mekânla, zamanla sınırlı değildir. O kullarına çok yakındır. Vasıtasız, aletsiz olarak bilir, görür. Gücü her şeye yeter. Dünyayı, kâinatı ve her şeyi yaratan, kanunlarıyla düzenleyen O'dur. Allah'ın birliği inancına ve O'na teslimiyet üzere bulunmaya İslam diyoruz. İslam'a girmek Allah'a ve Hz. Muhammed'in Allah'ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun getirdiklerine inanmakla olur." dedi.

Ardından şahitler; Enver Kodat, Halide Kodat, Seyithan Toprak huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan emile “emin” ismini aldı. Merasim yapılan dua ile tamamlandı. İl Müftü Vekili Özer Cömert  ise Emini tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Kur'an-ı Kerim  ve çeşitli kitaplar hediye etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol