Öne Çıkanlar elazığhaber23 elazığdanhhaberler elazığyerelhaber elazığsonhaber elazığhaberleri

Bu haber kez okundu.

FIRAT ELEKTRİK  EKİPLERİ TATBİKATTA TAM NOT ALDI

Fırat EDAŞ saha çalışanlarına hem teorik hem de uygulamalı iş sağlığı ve güvenliği (İSG) eğitimi de verildi.

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat EDAŞ) Elazığ İl Müdürlüğü, Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü iş birliği ile saha çalışanlarının katıldığı bir yangın tatbikatı düzenledi. Fırat EDAŞ ekiplerine farkındalık ve bilinç kazandırılması amaçlanan tatbikatta, tüm çalışanlar tam not aldı.

İş sağlığı ve güvenliği (İSG) çalışmaları kapsamında, olası yangın durumlarında çalışanların bilinçli, koordineli ve hızlı bir şekilde davranma kabiliyetlerinin artırılması hedefiyle gerçekleştirilen tatbikatta, Fırat EDAŞ saha ekiplerine yangın anında yapılması gerekenler hem teorik hem de uygulamalı olarak aktarıldı. Tatbikatta, senaryo gereği hizmet binasında başlayan yangın nedeniyle sirenler çalmaya başlayınca, Fırat EDAŞ saha çalışanları hızlı bir şekilde binayı boşalttı. Bina dışında güvenli toplanma alanına geçen çalışanlar, burada tehlikenin geçmesini bekledi. Tehlikenin geçmesinin ardından itfaiye yetkilileri, benzer bir yangına nasıl müdahale edileceğine ilişkin pratik bilgileri de çalışanlara aktardı.

Fırat EDAŞ yetkilileri, bu gibi uygulama ve tatbikatların çalışanların acil durumlarda yapmaları gerekenlere ilişkin bilgilerini güncel tutmak ve tehlike önleyici tüm tedbirleri kalıcı davranış haline getirmelerini sağlamak açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol