Öne Çıkanlar 30 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK nisan ayı araç sayısı O ADAM; TURAN KARAHAN Müftülük Çalışanı 6 Kattan Düşerek Hayatını Kaybetti BAKIM HİZMETİNDEN YARARLANAN GÖRME ENGELLİ SAYISI 39 BİNİ AŞTI

Bu haber kez okundu.

Fü'de Başarılı Akademisyenler Ödüllendirildi

Mühendislik Fakültesi Mavi Salonda düzenlenen ödül törenine; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ ile ödül alan öğretim üyeleri katıldı.

Ülkemizde TÜBİTAK tarafından koordine edilmekte olan COST aksiyonları, bilim ve teknoloji entegrasyonunu ihtiva eden çalışmaları desteklemekte, Avrupa Birliği başta olmak üzere tüm dünya ülkeleri genelinde geniş çaplı araştırmacı topluluklarının oluşumuna yardımcı olmaktadır.

Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, COST aksiyonları akademisyenlerin uluslararası görünürlüğünü önemli düzeyde artırmakta ve yeni işbirliklerinin oluşumuna destek sunmakta olduğunu belirterek, COST aksiyonlarının bir diğer avantajının ise TÜBİTAK 2519 programına yönelik başvuru gerçekleştirmeyi mümkün hale getirdiğini söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, COST aksiyonlarına kabul alan akademisyenleri kutlayarak, uluslararasılaşmanın Araştırma Üniversitesi parametrelerine önemli oranda etki ettiğini belirterek, COST aksiyonlarına daha fazla akademisyenlerin dahil olması yönünde çalışmalarını arttıracaklarını söyledi.

Bir yıllık çalışmanın sonuçlarını almaktan mutluluk duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ, çok az sayıda olan COST aksiyonlarında yer alma sayılarının 35 akademisyene ve 72 kabule ulaştığını belirtti.

Prof. Dr. GÖKTAŞ, bu sürece katkı sunan Dış İlişkiler Koordinatörlüğünü tebrik ederek yıl içerisinde en az 50 akademisyene ve 100 kabul sayısına ulaşmayı hedeflediklerini ayrıca TÜBİTAK 2519 programına başvuru yapılması için akademisyenlerimizin yanında olacağını söyledi.

 Konuşmaların ardından COST Aksiyonlarında yer alarak proje hazırlayan ve başarı sağlayan Fırat Üniversitesi akademik personeline Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ tarafından teşekkür belgeleri verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol