Öne Çıkanlar 30 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK nisan ayı araç sayısı O ADAM; TURAN KARAHAN Müftülük Çalışanı 6 Kattan Düşerek Hayatını Kaybetti BAKIM HİZMETİNDEN YARARLANAN GÖRME ENGELLİ SAYISI 39 BİNİ AŞTI

Bu haber kez okundu.

FÜ'de Ödüllü Yarışma Düzenlendi!

HABER: EMİNE HİLAL TUNÇ

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve yoğun ilginin olduğu etkinliğe; Elazığ Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Engin KARATAŞ, TEKNOKENT Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, MÜSİAD Başkanı Gürkan TEKİN, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

*GÖKTAŞ; “ÜNİVERSİTE OLARAK ÖĞRENCİLERİMİZİ PROJELER KONUSUNDA TEŞVİK EDİYORUZ, DESTEKLİYORUZ.”

21 projenin sergilendiği 7. Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı etkinliğinde Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ve davetliler stantları tek tek gezerek yapılan çalışmalarla ilgili öğrenci ve akademisyenlerden bilgi aldılar.

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Üniversite genelinde öğretim elemanlarının danışmanlığında öğrenciler tarafından hazırlanan teknoloji ve yazılım ağırlıklı birçok projenin sergilendiği bir etkinlik düzenlendiğini belirterek, “Bu tür projeler ilerde gençliğin teknolojiye yatkınlığını artırmak amacıyla düzenlenmektedir. Üniversite olarak öğrencilerimizi projeler konusunda teşvik ediyoruz, destekliyoruz. Bugün dereceye giren projeleri de ayrıca ödüllendireceğiz” dedi.
Bilişim, yazılım ve birçok dalda yapılan projeler etkinliğe katılanlara tanıtıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol