Öne Çıkanlar google elazığhaber23 yerelhaber elazığdanhhaberler Elazığ

Bu haber kez okundu.

GÜRKAN; “BAKAN KURUM’A ELAZIĞ’IN SORUNLARINI İLETTİK”

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Elazığ Başkanı Tekin Gürkan 106. Genel İdare Kurulu sonrası açıklamada bulundu. Gürkan, Elazığ ile ilgili konuları Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a ilettiklerini söyledi.

106.Genel İdare Kurulu Toplantısı "Yeşil Dönüşüm Ekonomisi" teması ile MÜSİAD Konya ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

MÜSİAD 106. GİK kapsamında Başkanlar Toplantısı, Yurtiçi Teşkilatlanma ve Üye İlişkileri Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Kurumsal İlişkiler ve İletişim Komisyonu, Bütçe ve Mali İşler Komisyonu, Karz-ı Hasen Sandığı, Planlama, Eğitim ve Kültür Komisyonu ile Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu ve MÜSİAD Ticaret Ofisi Komisyonu toplantıları ile mini ticaret fuarı ve iş geliştirme toplantıları düzenlendi.

MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu Gala Programı ise Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'un katılımıyla gerçekleşti. Düzenlenen programa MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan da katıldı.

Programın ardından açıklamalarda bulunan Gürkan, Elazığ ile ilgili konuları Bakan Kurum’a ilettiklerini söyledi. Gürkan, “İlimiz ile alakalı konuları Bakanımıza ileterek ilimiz adına teşekkürlerimizi ilettik. Gündemdeki ekonomik gelişmeler, yeşil dönüşüm ve enerji stratejileri, yatırım ve üretim faaliyetleri ile sektörel birçok konu MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu çerçevesinde düzenlenen toplantılarda kapsamlı şekilde değerlendirildi. 106. Genel İdare Kurulu sonrası MÜSİAD tarafından yayımlanan sonuç bildirisinde, enflasyonla mücadele adımlarına dikkat çekilirken, ihracat odaklı yatırım, üretim ve istihdam stratejisinin devam edeceği, iklim ve yenilenebilir enerji çalışmalarının hız kazanacağı vurgulandı” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol