Öne Çıkanlar EBKDA İSTİFA TESLİM OLANLARIN SAYISI 200 OLDU Ali Rıza Septioğlu Bulvarı Trafiğe Açıldı Ahıra Giren Kurt 2 Koyunu Telef Etti UTANÇ VESİKASI!

Bu haber kez okundu.

HAZAR GÖLÜNDE AŞIRI SİNEK VE ÜVEZLER TATİLCİLERİ İSYAN ETTİRDİ

Elazığ'da bulunan ve her yıl yüz binlerce yerli ve yabacı turistleri ağırlayan Hazar Gölünde yaşanan aşırı sinek ve üvezlerin oluşturduğu sıkıntılardan dolayı vatandaşlar isyan etti.

YETERİNCE İLAÇLAMA ÇALIŞMASI YAPILMIYOR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün tabiriyle Doğunun Yalovası olan Hazar Gölünde suya giren vatandaşlar, gölün etrafında oluşan aşırı sinek ve üvezlerden dolayı sıkıntı yaşadıklarını belirterek Sivrice Belediyesi ile Elazığ İl Özel İdaresinin yeterince ilaçlama çalışmasını yapmadıklarını iddia ettiler.

"YAZ DÖNEMİNDE SIK SIK İLAÇLAMA YAPILMALI"

Gölün etrafında oluşan sineklerden dolayı Sivrice'deki kamplarda kalan vatandaşların sıkıntı yaşadıklarını belirten işletme sahipleri de bu konuda Elazığ İl Özel İdaresi, Sivrice Belediyesi ile yetkililerin biran önce çözüm bulması gerektiğini belirttiler.

Pandemi döneminin sona ermesiyle birlikte Hazar Gölüne yoğun bir tatilci akınını beklediklerini söyleyen işletme sahipleri bu yaz döneminde ilaçlama çalışmalarının sık sık yapılması gerektiğini ifade ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol