Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

HULUSİ YAHYAGİL, VEFATININ 36. SENE-İ DEVRİYESİNDE ELAZIĞ’DA ANILACAK

Bediüzzaman Hazretlerinin Birinci talebesi H. Hulusi Yahyagil’in vefatının 36. Sene-i devriyesi dolayısı ile program düzenlenecek.

Program 31 Temmuz Pazar Günü saat 10:30’da Malatya Yolu Özel Harekat Binası'nda gerçekleştirilecek.

Hulusi Yahyagil, 15 Şubat 1896 yılında Ramazan'ın birinci günü Elazığ'ın Kesrik köyünde, şimdiki ismiyle Kızılay Mahallesi’nde dünyaya geldi. Bedizzüzaman Said Nursi Hazretlerinin ve Risale-i Nurun Birinci Muhatabı ve talebesidir.

19 Yaşında Çanakkale Savaşına katılan Hulusi Yahyagil hayatının geri kalan döneminde Kafkas Cephesinde, Ermeni ve Bolşevik Muharebelerinde, Karabağın Temizlenmesi, Urfa ve Antep’in Kurtuluşları, Midyat’ta isyanın bastırılması gibi önemli görevlerde bulundu.

Hulusi Yahyagil, Bütün Risalei Nur külliyatının manevi birinci Muhatabıdır. Hayatını boyunca imana kurana İslamiyet’e vatana millete hizmeti esas almış bir isimdir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol