Öne Çıkanlar BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: YENİ TAZİYEEVİNİ HİZMETE SUNDUK MHP İL BAŞKANI IŞIKVERDEN 19 MAYIS MESAJI ŞEHİT ANNELERİNİ YALNIZ BIRAKMADI BAŞKAN HAVABULUTTAN TEŞEKKÜR MESAJI suriye

Bu haber kez okundu.

İHH'dan depremzedelere yemek desteği!

Malatya Organize Sanayi Bölgesinde büyük bir depo ve lojistik merkezi oluşturan ve gelen gıda, yakacak, soba ve hijyen ürünlerini buradan planlı bir şekilde dağıtan İHH Genel Merkezi ile eşgüdüm halinde çalışmalarını yürüten Elazığ Şubesi de Battalgazi Belediye Meydanında kurulan çadır kentte çalışmalarını yoğunlaştırmış bulunaktadır.

Çadır kentte oluşturulan mutfak bölümünde depremzedelere sıcak yemek imkânı sunan İHH Elazığ Şubesi, her gün yaklaşık 1.100 kişilik sıcak yemek çıkarıyor.

İHH’nın kurduğu mutfakta oğlu ile birlikte gönüllü aşçılık yapan dünyanın dört bir tarafındaki faaliyetleri ile sosyal medyada popüler hale gelen Aşçı Fuat Güler, hayırseverlerin katkılarıyla depremzedelere günlük sıcak yemek çıkardıklarını söyledi.

İHH Kovancılar Yetim Birimi Başkanı Bayram Üstünkaya ise yaralar iyileşinceye kadar burada hizmet vermeye devam edeceklerini söyledi.

İHH Elâzığ Şube Başkanı Erdal Altunbaş da İHH Elazığ Şubesi olarak Malatyalı kardeşlerimizin sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamak adına kurduğumuz aşevi, gönüllü aşçılar ve çalışanlarla depremzedelerin acılarını bir nebze azaltmaya çalıştıklarını söyledi.

Depremzedelere sosyal yardımlarını da sürdüren İHH Elazığ Şubesi Elazığ Genç İHH Çalışan Gençlik Birimi tarafından Elazığlı gönüllü berberlerin katkılarıyla depremzedelere tıraş olma imkânı sağladı. Battalgazi Belediye Meydanındaki çadır kentte oluşturulan çok amaçlı çadırda Elazığlı gönüllü berberler depremzedeleri tıraş ettiler. 

Gönüllü Berberler Baran Dinç ve Özgür Aydemir böylesine bir etkinlikte görev almaktan ve makaslarını depremzedeler için kullanmaktan dolayı mutlu olduklarını söylediler. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol