Öne Çıkanlar fethi seki ZAFERE PEDAL ÇEVİRDİLER 11 Apartmanda Karantina Kaldırıldı za DEPLASMANDA KAYIP

Bu haber kez okundu.

MAYIS AYI KAZA BİLANÇOSU: 167 YARALI

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiklerine göre, ilimizde mayıs ayında meydana gelen kazalarda hayat kaybı yaşanmazken, 167 kişi yaralandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı Mayıs ayında Elazığ'da meydana gelen trafik kazalarını açıkladı. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, Elazığ’da Mayıs ayı içerisindeki kaza bilançosunu paylaştı. İstatistiklere göre, kentte meydana gelen 235 kazada 167 kişi yaralanırken, kazalarda ölüm olmadı. Kazaların 88’i yaralanmalı olurken, 147’si ise maddi hasarlı olduğu açıklandı.

Kazaların çoğu yaralanmalı olurken, meydana gelen kazalardan 147’sinin maddi hasarlı olduğu açıklandı. Sürücülerin hatalarının kazalara neden olduğu belirtilen istatistiklerde trafik kazalarında en sık görülen sürücü hatalarının ise araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin ‘dur' işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park etmek olduğu bildirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol