Öne Çıkanlar elazığ haber Jandarma Kablo Hırsızlarını Yakaladı TİCARET VE KONUT ALANLARI AYRILMALI Fırat Üniversitesi 50 Sağlık Personeli Alacak Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı

Bu haber kez okundu.

MERKEZE BAĞLI ÜÇ KÖYDE SULAMA PROJELERİ TAMAMLANDI

Elazığ İl Özel İdaresi merkeze bağlı Körpe, Karaçavuş ve Harmantepe Köyü’nde 2022 yatırım programı kapsamında hayata geçirilen sulama suyu havuzları projesi ile 900 dönümlük alan sulanabilecek.

Elazığ İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri yeni sulama suyu havuzları çalışması kapsamında Körpe Köyü’ne 36 tonluk, Karaçavuş Köyü ve Harmantepe Köyü’ne ise 180 tonluk sulama havuzu yaparak hizmet açtı. 

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada, şehrimizde sulanabilir tarım alanlarını artırmak amacıyla yeni sulama projelerinin hayata geçirilmeye devam ettiği ifade edilerek, “Elazığ İl Özel İdaresi olarak yatırım programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz yeni sulama projelerini tamamlayarak hizmete açıyoruz. Merkez ve ilçelere bağlı köylerde hayata geçirilen yeni sulama projeleri ile binlerce dönümlük alan sulama suyuna kavuşmaktadır. Gerçekleştirilen çalışmalar ile sulanabilir tarım alanları artırılarak tarımsal üretimin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Elazığ İl Özel İdaresi şehrimizde tarımsal üretimi artırmak amacıyla her zaman üreticilerimize destek olmaya ve alt yapı projelerini hayata geçirmeye devam edecektir.” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol