Öne Çıkanlar Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı Engelli Kardeşlerin Evleri Yandı Esnaf Kan Ağlıyor Erbaaspor-Elazığ Belediyespor Elazığlı Öğrenci Türkiye 5.si oldu

Bu haber kez okundu.

MİLLETVEKİLİ EROL’DAN, FIRAT SENİ BEKLİYOR KAMPANYASINA DESTEK

Fırat Üniversitesi’nin resmi sosyal medya hesabından bu akşam saat 20.00’de il dışındaki öğrenci adaylarının dikkatini Elazığ’a ve Fırat Üniversitesi’ne çekmek amacıyla kampanya başlatılacağı bildirildi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Fırat Üniversitesi'nin Türkiye'deki en önemli üniversitelerden biri olduğunu belirterek bu akşam başlatılacak sosyal medya kampanyasına destek vereceğini söyledi.

EROL: FIRAT ÜNİVERSİTESİ OLDUKÇA ÖNEMİ BİR YERE SAHİP

Milletvekili Gürsel Erol, yaptığı açıklamada, "1967’de kurulan Fen Edebiyat, Veteriner ve Mühendislik Fakülteleri ile Yükseköğrenime başlayan, 1975 yılında ise üniversite statüsü kazanan Fırat Üniversitesi, yaklaşık yarım asırdır Türkiye’de bilime hizmet vermekte. 

17 Fakülte, 3 Yüksek Okul, 9 Meslek Yüksek Okulu, 4 Enstitü, 24 Araştırma Merkezi’nde 40 bini aşkın öğrenciyi misafir eden Fırat Üniversitesi 2021 yılında YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi seçilerek Türkiye’deki en iyi ilk 20 Üniversite arasında olduğunu tescillemiştir. 

Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’ne en fazla akademisyen yerleştiren Türkiye’deki üniversiteler arasında ikinci olan Fırat Üniversitesi güçlü akademik kadrosuyla Türkiye’deki üniversiteler arasında oldukça önemi bir yere sahip. Başta Mühendislik Fakültesi olmak üzere birçok fakülte başarı sıralamalarında Türkiye’nin en iyileri arasında düzenli olarak derece yapmakta. 40 bini aşan öğrenciye sahip olan Fırat Üniversitesi’nde yaklaşık 26 bin öğrenci Elazığ’dan dışından gelmekte ve eğitimlerini Fırat Üniversitesi’nde almakta. Aynı zamanda her biri birer turizm elçisi olan bu öğrencilerimiz mezun olduklarında en güzel yıllarını Fırat Üniversitesi’nde dolayısıyla Elazığ’da geçirmektedirler" ifadelerine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol