Öne Çıkanlar Şehit asker son yolculuğuna uğurlandı KYK Öğrencilerine Müjde! Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonunda İki Elazığlı Yöneticilerin kulağına küpe olsun Yıldırım: Toplumsal Duyarlılığın Başlatılmasını İstiyoruz

Bu haber kez okundu.

MURAD ATMACA, DÜNYADA 3 PSİKİYATRİ PROFESÖRÜ SEÇİLDİ

Fırat Üniversitesi Tip Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca İleri Düzey Metakognitif terapist unvanını aldı.


Oxford Üniversitesi’nde düzenlenen eğitimlerini tamamlayan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca Metakognitif Terapi Emstitusu (Manchester, UK) tarafından İleri Düzey Metakognitif terapist unvanını aldı.

Daha once defalarca Web of Science verilerine göre Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları listesine giren Fırat Üniversitesi Tip Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murad Atmaca, Oxford Üniversitesi, Worcester Kolej'de iki yıldır önce online, sonra yüz yüze devam eden eğitimleri ve eğitimlerin tüm gerekliliklerini tamamladı.

Son donemin en etkili psikoterapi ekollerinden kabul edilen Bilişsel Terapilerin en yeni ekolu Metakognitif Terapi İleri Düzey eğitimini bitirdi. Bu konuda diplomalandırmaya yetkili tek kurum olan Metakognitif Terapi Emstitusu (Manchester, UK) tarafından İleri Düzey Metakognitif terapist unvanı verildi.

Prof. Dr. Atmaca Metakognitif terapist unvanı alan Türkiye’deki bir kaç kişiden biri olurken, dünyada bu düzey diplomalandırılan 3 psikiyatri profesöründen biri oldu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol