Öne Çıkanlar türkiyede deprem GÜLLÜ ESKİ ÖĞRENCİLERİNİ TRANSFER ETTİ Valilikten Vatandaşlara Destek Çağrısı SARAYATİK MAHALLESİNİ ZİYARET ETTİ Müteahhitlerden Yönetmeliğe Tepki

Bu haber kez okundu.

‘Uyku Laboratuvarı’ hizmete açıldı

Sağlık hizmetlerini üst düzeye taşıma hedefi ile çalışmalarını sürdüren Fethi Sekin Şehir Hastanesinde ‘Uyku Laboratuvarı’ hizmete açıldı.

Elazığ Fethi Sekin Hastanesi’nde Uyku Laboratuvarı’nın hizmete girdiği duyuruldu. Uyku Laboratuvarı’nda alanında uzman bir hekim ve Elektronörofizyoloji Teknikerleri tarafından hizmet sunulduğu belirtilirken, aynı anda üç hastaya uyku testi yapılabildiği bildirildi. Hastaların rahatı için tüm detayların düşünüldüğü Uyku Laboratuvarı’nda, horlama, uykuda nefes kesilmesi (tıkayıcı uyku apnesi), gece meydana gelen kalp ritmi düzensizlikleri, yetersiz ve bölünmüş uyku şikâyetleri, ağız kuruluğu, geceleri uyku esnasında boyun terlemesi, narkolepsi, gündüz yorgunluk ve uykulu olmaya neden olan periyodik bacak hareketleri şikâyetleri olan hastalar, ilgili uzman hekimlerin ön değerlendirmesi sonucunda uyku testine yönlendiriliyor. Yapılan testler hastaların tanı ve tedavisine destek oluyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol