Öne Çıkanlar TESLİM OLANLARIN SAYISI 200 OLDU Ali Rıza Septioğlu Bulvarı Trafiğe Açıldı Ahıra Giren Kurt 2 Koyunu Telef Etti UTANÇ VESİKASI! Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor

Bu haber kez okundu.

YENİ TERMİNAL BİNASININ YÜZDE 55’İ BİTTİ

Güney Çevre Yolu üzerinde yaklaşık 15 bin metrekare alanda yapılan büyük projede cephe ve ıslak zemin çalışmalarının ardından çatı yapımına geçildi. Kaba inşaat çalışmalarının %55’inin tamamlandığı projede bir yandan ince işler yapılırken bir yandan da çevre düzenleme ve peyzaj işlemleri gerçekleştiriliyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “BU YILIN SONUNDA HİZMETE SUNULACAK”

Elazığlıların yıllardır ihtiyaç duyduğu Şehirler Arası Otobüs Terminali inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini aktaran Başkan Şerifoğulları, yeni binanın bu yılın sonunda hizmete sunulacağını kaydetti.

Donanımlı bir yapıda inşa edilen yeni terminal binasının, sadece ulaşım alanında değil turizm noktasında da şehre katkı sağlayacağını aktaran Başkan Şerifoğulları, modern mimarinin bütün yönleriyle kendisini göstereceği yeni binanın, Elazığ’a ve Elazığlılara yakışır bir çalışma olacağını söyledi.

“YOLCU KAPASİTESİ ARTACAK”

Elazığ’ın tarihi yapısı, turistik alanları ve kültürel zenginlikleriyle her geçen gün büyüme kaydettiğini aktaran Başkan Şerifoğulları, modern bir terminalde bulunması gereken bütün özellikleri taşıyacak yeni binanın hizmete girmesiyle birlikte hem ticari hayatta canlılığa hem de yolcu kapasitesi açısından bir artışa katkı sunacağını kaydetti.

BİNA BÜNYESİNDE NELER VAR?

8.226 metrekare kapalı, 6.556 metrekare yarı açık alana sahip olacak yeni terminal binası bünyesinde; 42 adet bilet gişesi, 18 adet dükkân, 2 adet restoran-kafe, büfe, mescitler, 49 adet peron, şoför dinlenme odaları ve çocuk oyun alanları yer alacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol