Öne Çıkanlar MHP Merkez ilçe Başkanlığına Yunus Bal Atandı MALATYA KÜME DÜŞTÜ MASKE AKSESUAR DEĞİL MHP Kadın Kolları Başkanından Fedakar Çalışma MHP İl Başkanlığından 25 Bin TL destek

Bu haber kez okundu.

‘Yeniden Yapım Ve Güçlendirme Kredisi’ Verilecek

HABER : EMİNE HİLAL TUNÇ

Vatandaşlara devlet eli uzanmaya devam ederken  AFAD tarafından; konut, iş yeri ve ahırlarında yıkık, acil yıkılacak, ağır hasarlı ve orta hasarlı olarak tespit edilen depremzedelere ‘Yeniden Yapım ve Güçlendirme Kredisi’ verileceği açıklandı. Yeniden yapım ve güçlendirme kredisi kullanmak isteyen vatandaşların kendilerine devlet tarafından konut, ahır ve iş yeri yapılmasını isteyenler, 6 Haziran 2023 - 4 Ağustos 2023 tarihleri arasında e-devlet üzerinden veya hak sahipliği başvuru merkezlerinden bizzat kendileri veya kanuni vekilleri vasıtasıyla resmi müracaatlarını yapmaları gerekiyor.

HAK SAHİPLİĞİ DANIŞMA OFİSLERİ

Vatandaşlar başvurularını Hafta içi Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Hafta sonu ise İlçe Kaymakamlıkları Hak sahipliği danışma ofislerinde yapabilecek.

AFAD tarafından yapılan açıklamada; “Konut, işyeri, ahir, Yıkık, Acil Yıktırılacak, Ağır Hasarlı Ve Orta Hasarlı olarak tespit edilen afetzedeler için Afet Kanunu çerçevesinde Yeniden Yapım Ve Güçlendirme Kredisi verileceklerin belirlenmesi amacıyla HAK SAHİPLİĞİ İşlemleri gerçekleştirilecektir. Yeniden yapım ve güçlendirme kredisi kullanmak isteyen afetzede vatandaşlarımızdan kendilerine devlet tarafından konut, ahır, işyeri yapılmasını isteyenlerin 06.06.2023 - 04.08.2023 Tarihleri arasında E-Devlet üzerinden veya hak sahipliği başvuru merkezlerinden bizzat kendileri veya kanuni vekilleri vasıtasıyla resmi müracaatlarını yapmaları gerekmektedir. Müracaatların tamamlanması ile birlikte ilgili mevzuat gereğince oluşturulacak Hak Sahipliği İnceleme Komisyonları Sunulan belgeler ve kanuni hak sahibi olabilme koşullarını dikkate alarak, Hak Sahibi Kabul Edilenleri ve Hak Sahibi Kabul Edilmeyenleri belirleyecektir” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol