Bizim Mahalle sürekli olarak kendi popülütesini muhafaza etme adına popüler olayların takipçisi olur,

Son günlerin en popüler Haberini yakalamış gibi ahkam kesenler atıp tutanlardan sosyal medyada  geçilmiyor.

Neymiş Efendim Kendini bilmez bir Genç Canlı Yayında KUR'AN'ı Yırtmış, ve  Rusya da üç Türk Genç O KUR'AN'I yırtan genci bulup iyice benzetmişler.

Bu büyük başarıyı öve öve bitiremeyen hatta daha ötesi bu olayla kendilerince Dünyaya göz dağı verenlerin haddi var  hesabı yok.

Efendim Hekinmeyin hemen öle, Ne olmuş. Altı üstü bir Ebu cehil torunu Mushaflaştırılmış ayetlerin yazıldığı Kağıtları  yırtmış. Bununla dünyaya göz dağı vermeye kalkıp, Kağıtlara yazılarak Mushaflaştırışmış Ayetlerin ahkamını savunuyormuş pozuna  bürünmeyin.

Zira Ebu Cehil ''LA''  nedir iyi bildiği için ''İLLALLAH''  demedi buna mukabil Ne Peygamber s.a.v. nede sahabe-i kiram ebu cehli köşeye sıkıştırıp benzetmedi. Ta ki HARBİ ilan edilene kadar.
Hal böyle iken onun torunu olan birinin Mushafı canlı yayında yırtması sizleri galeyana getirmiş.

 


Önce ; İbn Mesûd, Kuran-ı Kerim'de geçen Ey İman Edenler ifadesi için söylediği bir hadisi okuyun: "Yüce Allah'ın 'Ey iman edenler' çağrısını duyduğun zaman kulaklarını aç ve can kulağıyla onu dinle. Çünkü bu çağrıdan sonra O, ya hayırlı bir işi sana emrediyordur, ya da seni kötü bir şeyden sakındırıyordur. (Suyutû, el-İtkân, II, 43; İbn Kesîr, Tefsîr, I, 148.)

Ardından KUR'ANda 88 ayette geçen ( Bakara süresinde  11 defa,Ali-imran da 7 defa, Nisa da 9 defa, Maide süresinde 15 defa,Enfal'de 6 defa Tevbe süresinde 6 defa, Hac da 1 defa Nur süresinde 3 defa , ahzab süresinde 7 defa, Muhammed süresinde 2 defa, Hucurat süresinde 5 defa  Hadid süresinde 1 defa, Mücadele süresinde 3 defa Haşr süresinde 1 defa,Mumtehine süres,nde 3 defa,saf süresinde 3. Cuma süresinde 1 defa,Münafıkun süresinde 1, Tegabun süresinde 1 defa, Tahrim süresinde 2 defa geçen ) ve en son tahrim süresinde 8. ayete sizi bizi nasuh tövbesine davet eden  EY İMAN EDENLER  diye başlayan ayetleri dikkatle  okuyunuz ki az sonra yazdıklarımı kendi heva ve hevesimden veya okuyucu kardeşlerimi itham etmek için yazmadığım anlaşılmış olsun.  Elbette KUR'AN a karşı saygısızlık etme cüreti karşılıksız kalmamalı, Fakat Bu saygısızlık sadece Sahifelerinin Canlı yayında Yırtılması ile de sınırlı olmamalı.

Evinizde, Ailenizde, Ticaretinizde, Çarşı pazarınızda,Okullarda, Diyanet teşkilatında, Camilerde, Cemaatlerde, Resmi kurum ve kuruluşlarda, Meclisi mebusanda, Devlet yönetimde, Uluslar arası ilişkilerde, Hülasa Hayatın her alanında KUR'AN'a karşı bir saygı var mı? yok mu?  Bunu araştırıp Hayatımızın her alanını KUR'AN a göre tanzim ediyorsak Övünme hakkına sahipiz,

Açalım...

Ailemizde, Aile fertleri beş vakit namaz kılmayıp, ev içi ve ev dışı tesettüre riayet edilmiyorsa, Eşlerimiz bize ALLAHIN birer emaneti olduğu yerine adeta her isteğimizi yerine getirmekle mükellef birer modern köle muamelesi görülüyorsa, Çocuklarımız oğlan züppe kız hoppa kendi başlarına buyruk edep adap saygı kurallarını ihlal eden tüketim çılgını birer birey olmasını sağlamış isek  O Kuran sayfalarını Yırtan gençten Farkımız Nedir?


Yok eğer, Açılışı yapılan bir Ticarethanede Kuran Tilaveti yaptırıp kurdele keserek Bismillah dediğimiz iş yerimizde KUR'AN ahkamı ( Faiz, İhtikar, flört etmeye müsahama, tesettüre riayet etmeden çalıştırılan bayan personel  vs.vs. ) uygulanmıyorsa Bizim o kuranı yırtan gençten farkınız nedir?

 

Çarşı -Pazarımız da Alış veriş yaparken, Kuran'ın Bizden istediği şekilde  ölçü ve tartıya tam anlamıyla riayet etmeden, Allah'ın Haram ve yasak Kıldığı nesnelerin satışı yerlerden alış veriş yaparak O alış veriş merkezlerini meşrulaştırıyorsanız, kızlı erkekli flört edilen Caferlerde, restaurantlar da, içerisinde kumar aletleri ile oyun oynanan Kahvehaneler de ( Bilerek ) yorgunluk çayı içiyorsanız, Bizin o Kuran sayfalarını Yırtan gençten Farkımız Nedir?

Okullarınızda gayri Milli bir eğitim sistemi veriliyor ve Biz bu gayri milli eğitim sisteminde zihinleri öğütülen Evlatlarınızı Kendi ellerimizle Şirk, Küfür bataklığına  saplanmaya yatkın birer kobay olmasını sağlıyorsak  Bizim O kuranı yırtan gençten farkımız  nedir?

Yaşadığımız ülkede Din Kurumunu temsil eden Diyanet kurumu aracılığı ile  iki din uygulanmasına (  Gerek Telif edilen eserlerde, Gerekse tercüme edilerek basılan eserlerde İslam'ın emir ve yasaklarını açıkça belirterek Para ile satılan Tek din İslam,  Diğer yandan Uygulama alanını olan Cami ve mescitlerinde  Devlet dininden bahis ederek Faizi, Bankaların verdiği krediyi, Katılım bankalarına iştirak edilmesini, Miras hukukunu, inkarcı ve açıkça ALLAH a inanmıyor diyen birinin cenaze namazının kıldırılmasını, v.s. vs. yanı sıra Tüm yönetim erklerinin Kurana uymayan sünnete yeri olmayan emir ve yasaklarını meşru göstermeyi şiar edinmiş bir din )   karşı sessiz kalıp Hala o kurumu meşru görmeye Çalışıyor isek  Bizim Kuranı yırtan gençten farkımız nedir?

Kendi mensubu Olduğumuz Cemaatin ve o cemaatin lideri olan şahsın  Kendi bilgi birikimi ve anladığı şekilde  tevil ederek yorumladığı Din'e Emme basma Tulumba gibi Kafa sallayarak Koşup giderken üstüne üstük eş dost arkadaşa  Bize gel Bize gel diye çağrı yapıyorsak  Bizim O Kuranı yırtan gençten Farkımız Nedir?

Resmi Kurum ve Kuruluşlarınızda, Rüşvet, İltimas, adam kayırma, ihale peşinde koşuşturma, adamına göre muamele edilme, Liyakat ehli olmayanların yönetici edilmelerine, Kuran'ın Öne çıkardığı AHLAK ve ADALET in tamamen imha edilmesine karşı sessiz kalıyorsak  Bizim O kuranı yırtan gençten Farkımız Nedir?

ve Tüm bunlara ilaveten Demokratik Düzen ve o düzenin İşlerliğini sağlayan siyasi partilerin  Gösterdiği herhangi bir M.V.  Sizi, Dininizi, Kitabınızı, Namusunuzu, ticaret hayatınızı, neslinizi, Namus ve Şerefinizi Temsil yetkisi vererek Meclis-i Mebusana  göndererek,  Orada Çıkartılan Kanun ve Kararnamelerde  Kuran'ın İstedikleri mi? yoksa  Avrupa birliği (AB).Amerika Birleşik Devletleri (ABD). Çok Uluslu Şirketler (ÇUŞ). istedikleri mi?  yönünde oy verirken Tercihlerini  AB-ABD-ÇUŞ. vb. yönünde  yapıldığı, Örneğin, Avrupa Uyum yasaları çerçevesinde Zina'nın serbest  edilmesi, Avrupa insan hakları mahkemelerinin İnsanlığı ve İslam'ı yok eden Terör örgütü mensuplarını suçsuz gösterip Onlara sizin verdiğiniz vergilerden tazminatlar ödenmesi, Aile kurumunu yerle bir eden 6284 İstanbul sözleşmesini kanun edilmesi, Cinsiyet eşitliği kapsamında  LGBT- ye örgütlenme  ve özgürlük verilmesi, Eğitim kurumunda cinsiyet eşitliği projesi kapsamında  eğitim verilmesi, ALLAH ve RESULUNE Açılmış bir harp olan Faizin meşru edilmesi,Domuz etinin Kasaplık reyondan sayılması, içki-kumarın meşru edilmesi. Hülasa çıkarılan  her kanun ve kararnamede Kuran ahkamının yok sayılmasına verdiğiniz Oy ile destek olmanız O kuranı yırtan Gençten Farkımız Nedir?

O Genç Ebucehil gibi Kurana inanmadığı için  Kuranı yırtmıştır, fakat biz evet bizler Kurana inandığımız halde  Kuranın Ahkamının  yok edilmesini sağlamış isek zulmün en büyüğünü işlemiş işlenmesine  sebep olmuş değilmiyiz?

 

Tabi Bende sizin bindiğiniz gemideyim, bende  yukarıda saydıklarımın bir kısmını yapmıyor değilim, bir farkla ki  Ben  kanun ve kararname çıkaran demokratik düzen ve onun siyasi partilerine  beni temsil etsinler  yetkisi vermiyorum.

Kuran Zulmü üç manada  kullanır.
1. Kişinin Kendi nefisine karşı işlediği zulüm.
2.Kişinin ALLAH a karşı işlediği zulüm
3.Kişinin Topluma karşı işlediği Zulüm.
1 ve 2. zulümleri ALLAH  af eder. fakat 3. zulmü af etmez. yani topluma karşı işlenen zulüm.
Temsil yetkisi verdiğiniz Demokratik Düzen Topluma karşı zulüm işlemekte.
Zulmedenler Ebedi cehennemliktir  Buyuran rabbimiz İşte bu üçüncü zulmü işleyen irtikap eden  işlenmesine vesile olanlar içindir

Rabbim bizleri Kuran Ahkamına sıkkı sıkıya bağlı kalanlar zümresinden etsin. Selam ve dua ile...

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol