banner30

Eskimez eskiler birer söz sultanıydı.

Öyle oturaklı sözler söylerlerdi ki, O söz her zaman diliminde tazeliğini korur, biz insanlar O sözleri günlük hayat içerisinde Teşbih sanaatı olarak kullanırız. Mesela, Ekinin verimli olmasını istiyorsan Toprağı Nadasa bırak.

Bu yazıda bu sözden yola çıkarak Reisin Planının ne olduğunu dilim döndüğunce anlatmaya çalışacağım.

Önce 19 yıllık Ak Parti iktidarında olup bitenlerden bir kaç örnek verip bundan sonra neler olur ona dönecegim.

19 yıllık Ak parti iktidarına baktıgımızda Cumhuriyet döneminde Devletin yapması gereken Asli vazifesini Ak parti ikiye hatta üçe katlayarak yapmış durumda.

Yol,köprü,tunel,hastane,havaalanı,baraj gibi alt yapı, yanı sıra silah sanayiinde avrupa ile boy ölçüşecek hatta bazı silahlarda onlardan daha modern teknolojiye sahip iha,siha gibi silahlar üreterek,pazar payı bulmuştur.

Tüm bu müsbet çalışmalar batıyı tedirgin etmiş olsada Reis batı karşısında zamanlamasını çok iyi yapıp gerekli çıkışı yaparak Seçmeninden artı puan almayı basarmış bir lider olarak Türk siyasi hayatına damga vurmuştur.

Ak partili fanatik seçmen kitlesi bunları temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp sofraya getirirken, içerideki yangını bir türlü görmek istemedikleri gibi, Bu yangını dile getirenleri, Hain, Davaya ihanet eden, Fetocu vs gibi sıfatlarla itham ederek gerçeklerin üzerini örtmeye çalışmaları Ak partinin gelecekte Selefi Anap gibi demokrasi molozesinde yerini alacağına inanmamaktadırlar.

Sadece fanatik Ak parti seçmeni degil aynı zamanda Reise yakın olan danışman gurubu, ve parti üst düzey yöneticileri Halkın ekonomik sıkıntıdaki feryadını Reisten saklamaya çalışmaları hatta Reisin Yurt içi gezilerinde Yol güzergahına bile müdahale ederek Reisin Halk ile temasını onları dinlemesini engellediklerine bir çok ilde rastlanmış olması bu durumu göstermeye yeterlidir.

Öyle ki halkın Cimere attığı mailler bile reise ulaştırılmamakta, daha ötesi bazı duyarlı İl başkanlarının hazırladıkları dosyalar bile reisin eline geçmedigi bilgilerini defaetten duymuşum.

Ak parti içerisinde kemikleşmiş bir gurup, Ak partinin kuruluş felesefesine uymayan her tür usülsüz ihale,rant,vurgun,adam ayırma,halka tepeden bakma, hazine arazilerini zimmetlerine geçirme,Çok uluslu şirketlerle dolaylı yoldan işbiriliğine girme,Toplumun manevi değerleri ile istihza etme vs gibi fiillerin işleyerek veya işlenmesini görmezden gelmeleri Ak partinin Reise rağmen gittikçe puan kaybı yaşamasına sebep olması yapılacak ilk seçimde büyük bir hüsran yaşayacağını göstermektedir.

Tüm bunlar ve benzeri durumlar ayyuka çıktığı bir dönemde Reis Gelecegini ihmal etmeyerek Toprağı Nadasa bırakma zamanlamasının planlaması yaparak, bir taş ile iki kuş vurmayı, 1. Etrafındaki bu Kemikleşmiş haramilerden kurtularak yeni bir vizyon ile gelecegin inşası hazırlıkları yaptığı 2. Döviz kurlarının sürekli artması dış borcun 450 milyar dolar olması yıllık 269 milyon faiz borcu ödemek zorunda oldugu bu ekonomik krize etrafindakı kemikleşmiş yol arkadaşları ile müdahale edemiyecegi gerçegini düşünerek Bir dönem muhalefetin iktidar olmasına yeşil ışık yakarak, iktidarı devr alacak olan muhalefetin ENKAZ DEVR ALDIK edebiyatları ile ülkeyi yönetemeyeceklerini halkın daha net anlamasını sağlamak olduğunu Az siyaset bilgisine sahip olanlar fark etmistir.

Zira siyasi bir manevra kabiliyetine sahip olan Reis, Muhalefet partilerinin Ülke meselelerinde olası bir iktidarlarında Neler yapabilecekleri üzerinde Düşünmelerinin önünü kesip, onlara sürekli sataşarak cevap haklarını kullanmaya zorlamış olması, Dolayısıyla muhalefet bu sataşmalara cevap vermek zorunda kalarak olası bir millet ittifakı iktidarinda Türkiye için ufuk açacak bir proje üretemeden iktidar olmaları durumunda halkın nazarında muhalefet partilerinin bir hiç olduğunun görülmesini amaçlamıştır.

Dikkat ederseniz Reis Tüm bu planları yaparken son günlerde yaşanan Ekonomik krize aldırış etmeden toz pembe tablolar çizerek Halkın kendisini Cezalandırmasını adeta ister gibi davranmaya devam etmesi, 18 yaş gurubunu seçmen yaparak gelecegi gençlere teslim etme düşüncesi taşıdığını dile getirdiği halde, Partisinde grup baskanının ayrılması sonucu yerine Genç birini atamak yerine Toplumda hiç karşılığı olmayan eski savunma bakanını ataması, en son gurup toplantısında üzerine basa basa "Faizi savunan arkadaşlarıma sesleniyorum Faizi savunanlarla yol arkadaşlığı yapamam" demesi gibi onlarca çıkışları Reis Toprağı Nadasa bırakacak sinyalleri veriyor diye okumak gerek.

Paris iklim anlaşması ile Ülkenin can damarı olan bir çok fabrikanın kapanacağı, nükleer santrellere izin verileyecegi, karbon vergisi olarak Türkiye ağır bedeller ödeyecegi, tarım ve hayvancılığın tamamen bitim noktasına geleceği ve benzeri daha yüzlerce konuda Ülkenin bekası tehlikeli sulara yelken acacak olması Reisin gelecek seçimde başını çok ağrıtacağı için Reis Seçimi Kaybetme amacını planlamış.

Şunuda ilave edeyim. Reis İskoçya'nın Glasgow kentinde iklim zirvesine Protokol koruma nedenini bahane ederek katılmayıp yerine iklim bakanını göndermesi 2022 mart ayinda bir erken Seçim kararı alarak hatta bu seçim kararı ile İllerinde Halkın sürekli şikayette bulundugu Mv vekillerini yeniden aday gösterek Seçimi kaybetmeyi göze almıştır.

Planının hedefi tüm bu menfi durumları DEVLETTE SÜREKLİLİK ESASTIR prensibinin arkasına saklanıp muhalefeti, Kucağındaki bu aşılması güç durumlarla karşı karşıya bırakıp başarısız olmalarını sağlayarak ardından gelecek seçimde Silme süpürme oy alıp yeniden güçlü bir şekilde iktidara gelmeyi sağlamaktır.

Fakat unuttugu bir şey var.

Bu plan ardından Halk ikinci bir seçimde Tercihini Reisten yana degil, Aksine Reisin Gömleğini Çıkardıgı Milli görüş ve Yeniden Refah partisinden taraf yapacagı gerçeği...

O nedenle Nadasa bıraktığı Toprak beklenen ürünü vermeyerek planı Boşa çıkacaktır diye düşünüyorum.

Selam ve dua ile.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol