Öne Çıkanlar 30 GEÇİCİ İŞÇİ ALACAK nisan ayı araç sayısı O ADAM; TURAN KARAHAN Müftülük Çalışanı 6 Kattan Düşerek Hayatını Kaybetti BAKIM HİZMETİNDEN YARARLANAN GÖRME ENGELLİ SAYISI 39 BİNİ AŞTI

Bu haber kez okundu.

Elazığlı Miraç Avrupa İkincisi

Bahçeşehir Koleji 10. sınıf öğrencisi olan Miraç Melih Topuz 2018 yılında Satranç hayatına ilk antrenörü Oğuzhan DENİZ ile başlayıp Çaturanga Spor Kulübünde devam ederek fide master ve grand master antrenörlerden eğitim alarak 57 resmi turnuvada  ve 11600 özel müsabakada mücadele etti.

2020 yılı Türkiye 35.incisi oldu. 2020 yılı Türkiye Şampiyonu oldu. 22-29 Ocak2022 tarihinde Antalya da düzenlenen Küçükler ve Yıldızlar Satranç Türkiye Şampiyonasında Türkiye şampiyonu olarak Ulusal Milli Takım kampına katıldı. 5-17 Eylül 2022 tarihleri  arasında Romanya’ da düzenlenen Dünya Yaş Grupları Satranç Turnuvasında 19.uncu 5-15 Kasım 2022 Antalya ‘ da düzenlenen Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonasında Avrupa 11.incisi oldu.

Milli sporcumuz Miraç Melih TOPUZ 11-22 Mayıs tarihlerinde Bulgaristan’da  katıldığı Okullar arası Avrupa Satranç Şampiyonasında üstün başarı göstererek Avrupa şampiyonu oldu.

  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada” Romanya’da düzenlenen Avrupa Satranç Şampiyonasında sporcumuz Miraç Melih TOPUZ üstün başarı göstererek Avrupa Şampiyonu oldu. Gençlik ve Spor Ailesinin her zaman arkasında olduğumuz desteklediğimiz Miraç Melih TOPUZ bizleri gururlandırdı. Her zaman sporcularımızın başarısı bizim başarımız; sporcularımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz oldu. Sporcumuz Miraç Melih’i ve Çaturanga Satranç Kulübü Antrenörlerimizi tebrik ederiz.”dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol