Öne Çıkanlar Altun Dilencilere Ceza Yağdı DEZENFEKTEYE DİKKAT Depremden Çok Kuralar yeniden başlıyor

Bu haber kez okundu.

‘Hiçbirşey eskisi gibi olmayacak!..’

1.Amatör Küme Takımları’ndan DSİspor’un Teknik Sorumlusu Harun Çanakçı sıkıntılı başladıkları sezonun ilk yarısında, hakem hataları yüzünden en az 10 puan kaybettiklerini belirtti…

İlimizin köklü kulüplerinden olan ve mazisinde birçok başarıları bulunan DSİspor, eski başarılarını yeniden kazanmak ve Türk Futbolu’na hizmet adına yenilenmiş yönetimi, genç teknik heyetiyle gelecek sezonun temellerini atmaya başladı.

İlimizde meydana gelen deprem felaketi ve ardından yaşanan virüs salgını nedeniyle ertelenen 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde mücadele eden DSİspor’da Teknik Sorumlu Harun Çanakçı, takımın son durumu, hedefleri konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Her konuda maddi ve manevi olarak elini taşın altına koyan neredeyse takımla beraber yatıp kalkan fedakâr ilgili ve destek veren bir yönetim anlayışına sahip olduklarının altını çizen Harun Çanakçı, dünya olarak çok olağanüstü bir durum yaşadıklarını belirterek; “Yetkililerin vereceği her türlü karara saygı duymak zorundayız. İllaki liglerde kazanılmış haklar ve bazı kulüplerin yakaladığı avantajlar söz konusu. Bu durumun gözardı edilmeden en sağlıklı kararın alınmasını diliyorum.” dedi.

Yaşanan süreçten en olumsuz etkilenen kulüplerden biri olduklarına dikkat çeken Çanakçı; “Mühim olan insan sağlığı ve en önemlisi kimseye en küçük bir zarar gelmeden bu süreci atlatmak.”şeklinde konuştu.

“Kulüplerin bundan sonra doğru yönetilmeye ihtiyacı olduğunu, hazıra konmak yerine altyapıya önem vermek kulüpleri ayakta tutacak tek planlama yöntemi olacaktır.” diyen genç teknik adam yeni sezonda DSİspor’u eski başarılı günlerine döndürmek için çok çalışacaklarını bildirdi.

Harun Çanakçı’nın spor servisimize yaptığı açıklamalardan derlediğimiz satır başları şunlar;

*LİGLERİN AKIBETİNİ ŞUAN KESTİRMEK ZOR…

“Öncelikle yaşadığımız deprem ve salgın felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Rabbim bu sıkıntı ve musibetlerden tez zamanda en az hasarla kurtulmayı nasip etsin. Hem dünya hem ülke ve özellikle Elazığ olarak zor günler geçiyoruz.Yaşadığımız deprem felaketinin şokundan ve sıkıntılarından kurtulamamışken dünya genelindeki Covid 19 pandemisiyle karşı karşıya kaldık. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de hayat durma noktasında şuanda. Şu bir gerçek ki ekonomik, sosyal ve spor anlamında hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.Futbol artık dünyada bir endüstri haline geldi ve ekonomik anlamda sıkıntının olması şüphesiz ki sporu ve futbolu da olumsuz etkileyecektir. Liglerin akıbeti ne olacak? Şuan kestirmek çok zor ama önemli olan insan sağlığı. Sonuçta sporun temel amacı insan sağlığı ve sağlıksız bir ortamda sporu konuşmak ve spor yapmak abes olur. Yetkililerin vereceği her türlü karara saygı duymak zorundayız. Çünkü olağanüstü bir durum yaşıyoruz, illaki liglerde kazanılmış haklar ve bazı kulüplerin yakaladığı avantajlar söz konusu. Bu durumun gözardı edilmeden en sağlıklı kararın alınmasını diliyorum. Ayrıca ekonomik anlamda sıkıntılı olan kulüplerin bundan sonra sıkıntıları daha fazla artış gösterecektir. Amatör liglerimizde bile çok büyük paralar dönmeye başladı ve ben artık herkesin adımlarını daha sağlam atması ve dikkatli olması kanaatindeyim. Lisans parası bile bulamayan, sporcularına malzeme tedarik edemeyen kulüplerin olduğu liglerde ekonomik olarak ayakta kalmak çok zor. Kulüplerin doğru yönetilmeye ihtiyacı olduğuda bir gerçek, hazıra konmak yerine özellikle yıllardır sadece lafta kalan altyapıya verilen önem ve yetiştirici olmak bundan sonra kulüpleri ayakta tutacak tek planlama yöntemi olacak ve daha fazla önem kazanacak diye düşünüyorum.”

*HAKEM HATALARIYLA EN AZ 10 PUANIMIZ KAYBOLDU…

“Bilindiği üzere sezona çok sıkıntılı başladık. Lige katılımı bile son gün gerçekleştirdik. Transfer döneminin kapanmış olması geçen yıldan kalan ve altyapıdaki genç ve tecrübesiz bir ekiple lige başlamamıza sebep oldu. Olumsuzluklar yaşasak ta futbolun doğrularını yapmaya çalıştık. Her ne kadar sonuç olarak istediğimiz puana ulaşamasak ta kısıtlı kadromuza rağmen iyi futbol oynadığımızı düşünüyorum. İlk yarıyı 9 puanla 11. Sıra’da tamamladık ama en az 10 puanımız maalesef hakem hataları yüzünden kayboldu. Yeni yönetimimiz ve 2. Transfer Dönemi bize ilaç gibi geldi diyebilirim. Her konuda maddi ve manevi olarak elini taşın altına koyan neredeyse takımla beraber yatıp kalkan fedakar ilgili ve destek veren bir yönetim anlayışına sahip olduk. Bu çerçevede hem bulunduğumuz konumdan daha yukarıya çıkmak hem de gelecek yılın planlamasını yaparak kadromuza 15 yeni isim dahil ettik.

*BU ZORLU SÜREÇTEN ÇOK ETKİLENEN KULÜPLERDEN BİRİYİZ…

“Tam manasıyla hazır olmamamıza ve uyum problemini atlatamamamıza rağmen ikinci yarıya iyi de başladık. 7-1’lik Hankendispor galibiyeti bizi ilerisi için ümitlendirdi. Ama maalesef yaşanan deprem felaketiyle liglere verilen ara bizi tekrardan en başa döndürdü. En önemli maçlarımızdan biri olan Aksarayspor maçına uzun aranın ardından sadece bir idmanla çıkabildik. Arka arkaya ligin güçlü ekiplerine karşı iyi oynamamıza rağmen istediğimiz sonuçları alamadık. Bizim için ligin finali diye nitelediğimiz 2 maçtan 5-1 ve 9-1 gibi skorlarla galip gelip tırmanışa geçmişken bu kez yaşanan salgın nedeniyle tekrardan ara vermek zorunda kaldık. Yaşanan süreçten şüphesiz en olumsuz etkilenen kulüplerden biriyiz. Ama başta da dediğim gibi mühim olan insan sağlığı ve en önemlisi kimseye en küçük bir zarar gelmeden bu süreci atlatmak.”

*YENİ SEZONDA HEDEF ŞAMPİYONLUK…

“DSİSPOR bu ligin lokomotif takımlarından biridir. Dsispor hiçbir zaman sırf lige katılım olsun diye katılmamalıdır. Henüz 14 yaşındayken bu kulüpten içeri girmiş hem futbolculuk hemde antrenör olarak 24 yılımı tamamlamış birisi olarak DSİSPOR tarihini ve başarı dolu mazisini en iyi bilenlerden biriyim. Uzun yıllar bu ligde başarı elde etmiş ve sayısız şampiyonlukları olan eski adıyla deplasmanlı lig ve sonrasında Bal Ligi görmüş bir kulübün hedefi tabiî ki her zaman şampiyonluk olmalıdır. 2012 yılında başladığımız altyapı çalışmamız bize 2015-2016 yılında Bal Ligi başarısını getirmişti. Ama maalesef üzülerek söylemeliyim ki yapılan bir takım yanlışlar Bal Ligi’nden küme düşme ve o yıldan bu yana bu sene başında altyapıların kapatılmasına kadar gitti. Başta da söylediğim gibi fedakâr ilgili ve tasın altına elini koyan bir yönetim anlayışı var. Devre arasını önümüzdeki yılın planlamasını yaparak gelecek vadeden futbolcuları kadromuza katarak geçirdik. Ama yeni sezondaki ilk hedefimiz altyapıyı tekrardan eski günlerine döndürmek ve Dsispor’a yakışır hale getirmek olmalı.Tabi bu yönde en önemli sıkıntı tesis problemi ve bunu da en kısa sürede bölge müdürümüzün de desteğiyle atlatacağımıza inanıyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol