Öne Çıkanlar METEOROLOJİ SICAKLARA KARŞI UYARDI Başkan Işıkver: Elazığspor Şehrimize Çifte Bayram Yaşatmıştır K. Köprü Belediyespor Maçına bayan hakem Hemşirelerin Özel Günü Unutulmadı YASEMİN AÇIK OTELİNİ AFAD EKİPLERİNE AÇTI

Bu haber kez okundu.

Akpınar Mahallesi Yeni Yaşam Alanı'nda Çalışmaların %60’ı Tamamlandı

Elazığ Belediyesi daha yeşil bir şehir hedefiyle şehrin her mahallesine yeni yaşam alanı kazandırıyor.

Elazığ Belediyesi, Akpınar Mahallesi’nde vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte keyifle vakit geçireceği Yeni Yaşam Alanı ve Rekreasyon Projesi’nin inşa çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

Proje kapsamında Akpınar Mahallesi başta olmak üzere Sarayatik ve Çarşı Mahallelerini birbirine bağlayan ve kavşak bir noktada bulunan alanda süs havuzu, bisiklet yolu, EPDM yürüyüş yolu ve oyun alanlarının yapımı tamamlandı. Gösterilerin sergileneceği mini amfitiyatro alanı oluşturuldu. Kafeterya binasının kaba inşaatının tamamlanması ile yeni yaşam alanında çalışmaların %60’ı tamamlandı.

Kent mobilyalarının montajının yapılması ve peyzaj çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Akpınar, Sarayatik, Kültür ve Çarşı Mahalleleri sakinleriyle, vatandaşların rahatça kullanabileceği ve şehrimize nefes aldıracak yeni bir yatırım daha hayata geçmiş olacak.

VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Yapımı devam eden yeni yaşam alanının mahallelerine değer katacağını ifade eden vatandaşlar ise Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.

AKPINAR MAHALLESİ YENİ YAŞAM ALANI VE REKREASYON PROJESİ BÜNYESİNDE NELER VAR?

Şehir insanına nefes aldıracak ve merkezde yaşayan vatandaşların yeni buluşma noktası olacak yaşam alanı bünyesinde; amfitiyatro, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeterya, kaskat havuzlar, kameriyeler, çocuk oyun grupları, fitness alanları ve pergoleler ile oturma alanları yer alacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol