Öne Çıkanlar Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları İle Bir Araya Geldi Mezraya giriş çıkışların 14 gün yasaklandığı öğrenildi Çiftçi Ailesinin Acı Kaybı Cuma Namazı Kılınacak Camiler Açıklandı Arslan: İş Dünyası ve Toplumun Beklentileri Karşılanamamıştır

Bu haber kez okundu.

ASANSÖRLERDE ARTIK ZORUNLU HALE GELDİ

ÖZEL-HABER: GÜLÇİN TURGUT

Asansör modernizasyon yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren asansörlerde iç kapı zorunlu hale getirildi. Genel olarak son yıllarda yapılan binalarda kullanılan asansörler otomatik kayar kapı sistemi ile inşa edilmekte olduğu için bu yönetmelikten etkilenmeyecekler. Ancak eski binalardaki asansörlerin kabinlerinde değişiklik yapılması gerekecek.

Asansör yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren asansörlerde kabin iç kapısı zorunluluğu getirildiğini bildirildi. Kabin iç kapısı bulunmayan asansörlerin ağır kusurlu olarak nitelendirilen kırmızı etiket alacak. Asansörlerin denetim kriterlerinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmeliklerle belirlenirken,  denetim yapan tüm akredite kurum veya kuruluşların, bakanlığın belirlediği ve güncelleyebildiği bu kriterlere göre denetimleri gerçekleştirilecek.  Bakanlık tarafından yapılan bu güncelleme ile artık montaj tarihi ve kapasitesi ne olursa olsun, tüm asansörler için kabin iç kapısı zorunlu hale getirildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol