Öne Çıkanlar Vaizler ve Din Hizmetleri Uzmanları İle Bir Araya Geldi Mezraya giriş çıkışların 14 gün yasaklandığı öğrenildi Çiftçi Ailesinin Acı Kaybı Cuma Namazı Kılınacak Camiler Açıklandı Arslan: İş Dünyası ve Toplumun Beklentileri Karşılanamamıştır

Bu haber kez okundu.

Aşık Veysel, Elazığ’da Türküleriyle Anıldı

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan konserde Aşık Veysel’in sevilen türküleri seslendirilerek keyifli bir gece yaşandı.

Aşıklık geleneğinin önemli temsilcilerinden halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 50. yılı dolayısıyla Ziraat Bankası sponsorluğunda; Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi ve Sanat Hayattır'ın katkılarıyla anıldı.

“Ziraat Bankası Âşık Veysel 50. Yıl Anma Konserleri” kapsamında düzenlenen konserde ünlü türkücü Yavuz Bingöl Elazığlılarla buluştu.

KONSERE YOĞUN İLGİ

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yoğun katılım ile gerçekleştirilen konserde hem Aşık Veysel'in unutulmaz eserlerini hem de sevilen türkülerini seslendiren Bingöl, izleyicilerden alkış aldı.

Ünlü türkücü Yavuz Bingöl konserle ilgili yaptığı açıklamada, "Aşık Veysel’in ölümünün 50. yıl dönümü ile ilgili Aşık Veysel’i anma konserleri yapıyoruz. Bugün Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’ndeyiz. Aşık Veysel’i yeni kuşaklara, gençlere tanıtmayı amaçlıyoruz. Ölümünün 50. yıl dönümünde büyük ozanımızı rahmetle anıyorum. Bizleri Elazığ’da ağırlayan bütün paydaşlara teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Konser programı Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu'nun ünlü türkücü Yavuz Bingöl’e plaket takdimi ile son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol